Ντεμπούτο με γκολ για Ελ Σααραουί (videos)

Με γκολ «συνόδευσε» το ντεμπούτο του με τη Μονακό ο Στεφάν Ελ Σααραουί, καθώς… είδε δίχτυα στη φιλική νίκη με 3-1 κόντρα στην Αϊντχόφεν στο Παρίσι την Παρασκευή.
Ο νέος άσος της γαλλικής ομάδας έκανε έτσι άκρως πετυχημένο ντεμπούτο με τη φανέλα της ομάδας του πριγκιπάτου, καθώς πρόλαβε να σκοράρει μετά από 20 λεπτά συμμετοχής .
Ο 22άχρονος Ιταλός φορ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 63’, και στο 85’ σκόραρε με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση μέσα από τη μεγάλη περιοχή μετά από γύρισμα από τα αριστερά. Έκανε το 2-1 για την Μονακό (θυμίζουμε ότι έχει στον πάγκο τον Λεονάρντο Ζαρντίμ). Η γαλλική ομάδα προηγήθηκε με πέναλτι του Καβαλέιρο στο 17′ ενώ η πρωταθλήτρια Ολλανδίας ισοφάρισε στο 84′ με τον Λοκάντια! Ο Μαρσιάλ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 90’…
****

Την Παρασκευή στο Μπόχουμ έπαιξε φιλικό η Ντόρτμουντ με την ομώνυμη ομάδα, η οποία νίκησε με 2-1. Για τους Βεστφαλούς βασικός ήταν ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τόμας Τούχελ άλλαξε όλους τους παίκτες και στο 62’ βγήκε ο Έλληνας αμυντικός.  Για την Μπόχουμ σκόραραν οι Τεραζίνο στο 33’ και Χούγκλαντ στο 59’. Μείωσε για τη Ντόρτμουντ ο Ντούντζιακ στο 80’…