Δείγμα θετικό για Ατρόμητο

Ο Ατρόμητος φανερά πιο έτοιμος από την Καλλονή επικράτησε στο μεταξύ τους φιλικό με 3-1.
Η ομάδα του Περιστερίου ήταν σαφώς ανώτερη από εκείνη της Λέσβου και με τα γκολ των Ουσέρο στο 19′, Ναπολεόνι στο 24′ και Μπαστακό στο 73′ πήρε τη νίκη. Ο Μανούσος πέτυχε το μοναδικό τέρμα της Καλλονής στο 53′.
Ο Ατρόμητος είχε την κυριαρχία από την αρχή της αναμέτρησης και επέβαλε τον ρυθμό του, έτσι κατάφερε σχετικά εύκολα πάει στο ημίχρονο με 2-0.
Από την άλλη μεριά η ομάδα της Μυτιλήνης χρειάστηκε περισσότερο από μισή ώρα αγώνα για να φανεί απειλητική στην αντίπαλη εστία.
Το ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο για τον Ατρόμητο που μπήκε φουριόζος. Η Καλλονή ωστόσο μείωσε με τον Μανούσο αλλά ο Ατρόμητος με τον Μπαστακό έγραψε το τελικό 3-1.
Οι συνθέσεις:
Ατρόμητος (Μιχάλης Γρηγορίου): Ατρόμητος (Μιχάλης Γρηγορίου, 4-3-3): Γκορμπούνοφ (63’ Μπάρκας)- Κιβρακίδης (63’ Νάτσος), Φυτανίδης (63’ Θεολόγου), Λαζαρίδης (46’ Εμπόου), Κούρος (63’ Κατράνης) – Γοδόι (46’ Μπάλλας), Ουσέρο (63’ Ενγκουέμ), Πίτου (63’ Μπαστακός) – Ούμπιντες (63’ Λημνιός), Μαρσελίνιο (63’ Μπρίτο), Ναπολεόνι (63’ Ρεγκάκος).
Καλλονή (Θαλής Θεοδωρίδης): Χογκ (73’ Δαύκος) – Τσαμπουρής (80’ Χατζηδημητρίου), Βαλλιός (55’ Αντέτζο), Αναστασιάδης (66’ Ούκα), Κρολ (90’ Τριανταφύλλου)– Κεϊτά (72’ Ξυδάς), Καλτσάς, Κλαντμπούρσκι (68’ Γιώργου)- Γιούκαρης (89’ Λαμπράκης), Μανούσος (82’ Ουνγιαλίδης), Μάρκοβιτς (81’ Μπουρούς).