Νέα νίκη για την Λίβερπουλ (video)

Η Λίβερπουλ πέτυχε νέα φιλική νίκη κατά την διάρκεια της προετοιμασίας της, καθώς επικράτησε με 2-0 κόντρα στηνΑδελαΐδα, που διεξήχθη τη Δευτέρα στο «Adelaide Oval» παρακολούθησαν περίπου 53.000 θεατές.
Οι «κόκκινοι» που έχουν πολλά νέα στο ρόστερ τους κατάφεραν να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο. Ξεχώρισε ο νεαρός Τζο Γκόμες, ο οποίος είχε πολύ καλές ενέργειες. Ο Τζέιμς Μίλνερ βρήκε ξανά δίχτυα, κάνοντας το 1-0 με προβολή μετά από χαμηλή σέντρα του Άιμπ στο 67’. Ο Ντάνι Ινγκς πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Λίβερπουλ, καθώς σκόραρε στο 88’…
Να σημειώσουμε ότι η Λίβερπουλ στην παρουσία της στην Αυστραλία, πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική νίκη μετά και από αυτή απέναντι στη Μπρισμπέιν Ρόαρ (2-1), ενώ, είχε προηγηθεί και η εύκολη επικράτηση επί της μικτής ομάδας της Ταϊλάνδης στη Μπανγκόκ με 4-0…
Οι περίπου 53.000 φίλαθλοι δημιούργησαν πολύ όμορφη ατμόσφαιρα και τραγούδησαν το «You’ll never walk alone» πριν από την σέντρα, χειροκροτώντας και επί ένα λεπτό στη μνήμη των 96 αδικοχαμένων οπαδών του Χίλσμπορο.