Στην 3η θέση ο Παναμάς (video&pics)!

Ο Παναμάς… ξεπέρασε την πολύ κακή διαιτησία στον ημιτελικό του Γκολντ Καπ, που είχε ως αποτέλεσμα τον αποκλεισμό από το Μεξικό, και κατάφερε να πάρει την 3η θέση, αφού νίκησε με 3-2 στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια και παράταση) τις ΗΠΑ στην Πενσυλβάνια! Να θυμίσουμε ότι οι δυο ομάδες είχαν παίξει στον τελικό της προηγούμενης διοργάνωσης και οι ΗΠΑ νίκησαν με 1-0…      Οι Παναμέζοι προηγήθηκαν στο 54’ με τον Νερς που ξεγέλασε όμορφα τον τερματοφύλακα των ΗΠΑ, Μπράντ Γκουζαν. Ο Ντέμπσεϊ στο 70’ με όμορφο σουτ ισοφάρισε σε 1-1 και έτσι οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Στον έξτρα χρόνο δεν άλλαξε κάτι, με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να οδηγηθούν στα πέναλτι. Οι παίκτες του Παναμά ήταν πιο ψύχραιμοι και έφτασαν στη νίκη με 3-2…