«Μοιρασιά» στο Περιστέρι

Ωραίο ματς στο Περιστέρι για την 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας. Ατρόμητος και Βέροια προσέφεραν… χορταστική ισοπαλία 2-2, με την “Βασίλισσα” να προηγείται στο σκορ με 2-0 και τους περιστεριώτες να φτάνουν στην ισοφάριση σε διάστημα τεσσάρων λεπτών στο φινάλε της αναμέτρησης.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Μαγιέφσκι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου και στο 52′ πέτυχαν και δεύτερο γκολ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καϊκούτ. Κι ενώ όλα έδειχναν πως η Βέροια θα έπαιρνε ένα σπουδαίο “διπλό” – μισή πρόκριση στο 84′ ο Κούρος μείωσε σε 2-1 και στο 88′ ο Λαζαρίδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσε το ματς ο Ατρόμητος καθώς στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Μαρσελίνιο.
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλοΚαλλιθέα – Λαμία 2-1Ατρόμητος – Βέροια 2-2