<div class="intro">
<p>Μήπως τελικά αλλάξει γνώμη και ο Πογιέτ;</p>
</div>
<div class="tags">
<p><span lang="el-GR">Η ΑΕΚ χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα <strong><a href="http://www.sportdog.gr/sports/podosfairo/article/315235/o-soyidos-o-kontos-kai-o-astoxos" target="_blank"><span>νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό</span></a></strong>, σε ένα ματς που σίγουρα δεν θα θυμόμαστε για πολύ καιρό, αφού καμία από τις δύο ομάδες δεν έπαιξε ωραίο ποδόσφαιρο.<br /><br />Ο Παναιτωλικός περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και στα 90 λεπτά, ακόμα και όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ, ενώ η Ένωση στο πρώτο ημίχρονο κυκλοφορούσε την μπάλα αλλά δεν «πάταγε» περιοχή, ενώ στο δεύτερο έχασε και αυτή την …διάθεσή της και έκανε απλά συντήρηση.<br /><br />Όλα άλλαξαν όμως στο 69', όταν ο Γκουστάβο Πογιέτ έριξε στο παιχνίδι τον Ραφίκ Τζιμπούρ αντί του Χρήστου Αραβίδη. Ο Αλγερινός, που σιγά σιγά βρίσκει τα πατήματά του, ήταν πολύ ορεξάτος στο 20λεπτο που αγωνίστηκε, «έφτιαξε» το 2-0 του Πλατέλλα, κέρδισε πέναλτι και γενικότερα απέδειξε πως τελικά η ΑΕΚ, όντως έχει επιθετικό!<br /><br />Ο «τρομοκράτης» ξέρει την θέση του στράικερ καλύτερα από κάθε άλλον ποδοσφαιριστή που υπάρχει στο ρόστερ και αν βρει τον ρυθμό του, σίγουρα θα μπορεί να βοηθήσει πάρα πολύ. Μήπως τελικά να μην ζητήσει ο Πογιέτ επιθετικό τον Γενάρη, να στηρίξει τον Τζιμπούρ και να πάρει παίκτη σε κάποια άλλη θέση;</span></p>