Διπλό η Μπάρτσα και… ρετιρέ για τρεις!

Η Μπαρτσελόνα πέρασε με 3-1 από τη Σεβίλη για την 23η αγωνιστική της Primera και πλέον η μάχη του τίτλου για Μπάρτσα, Ρεάλ και Ατλέτικο ξεκινά από την ίδια αφετηρία για τις τρεις ομάδες, καθώς συγκατοικούν στην κορυφή με 57 βαθμούς!► Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η βραδιά, πάντως, δεν ξεκίνησε καλά για τους Καταλανούς, αφού η Σεβίλη προηγήθηκε στο 15′ με τον Μορένο. Η Μπαρτσελόνα, όχι απλώς και μόνο απάντησε, αλλά πρόλαβε να πάρει τα ηνία πριν κλείσει το ημίχρονο.

Συγκεκριμένα στο 34′ ο Αλέξις ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο Μέσι στο 44′ έβαλε μπροστά την ομάδα του. Το ματς "κλείδωσε" για την Μπάρτσα στο 56ο λεπτό, όταν ο Αργεντινός με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σημείωσε το 3-1, ενώ στο 88′ ήταν σειρά του Φάμπρεγκας να τινάξει τα αντίπαλα δίχτυα για το 4-1.

Την επόμενη αγωνιστική (24η) Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο παίζουν εντός με Βαγιεκάνο και Βαγιαδολίδ, αντίστοιχα, ενώ η Ρεάλ παίζει εκτός με τη Χετάφε.