Δύσκολο 6Χ6 για Μπαρτσελόνα, 80-70 την Αρμάνι Μιλάνο

Το 6Χ6 στον 5ο όμιλο του Top 16 έκανε η Μπαρτσελόνα, που επικράτησε δύσκολα με 80-70 της Αρμάνι Μιλάνο στην Βαρκελώνη, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης της Euroleague. 3-3 για την ιταλική ομάδα.Ολεσον (17 π.), Τόμιτς (16 π.) και Χουέρτας (9 π.) οι καλύτεροι για την ομάδα του Πασκουάλ.

Λάνγκφορντ (18 π.), Σάμιουελς (14 π.), Τζέρελς (12 π.) και Χάκετ (9 π.) διακρίθηκαν από το συγκρότημα του Μπάνκι.

Μετά από μία πολύ καλή εμφάνιση, οι φιλοξενούμενοι πήγαν στο τέταρτο δεκάλεπτο του αγώνα με +3 (52-49), με δύο εύστοχες βολές του Σάμιουελς.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι, με πρωταγωνιστή τον Ολεσον, έκαναν επιμέρους σκορ 31-18 στο τέταρτο δεκάλεπτο και πήραν τη νίκη, με το τελικό 80-70.

Τα δεκάλεπτα: 12-15, 23-22, 14-15, 31-18.