Ελλάς… Europa!

Σε τροχιά Europa League παραμένει η Ελλάς Βερόνα, που πέρασε με 3-2 από την έδρα της Λιβόρνο για την 25η αγωνιστική.Η ομάδα της Βερόνα ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος, διάστημα κατά το οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ και συγκεκριμένα στα τελευταία 12 λεπτά! Στο 33′ ο Γιάνκοβιτς άνοιξε το σκορ, στο 43′ ο Ρόμουλο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ο Τόνι στο πρώτο λεπτό των έκανε το 3-0.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο "κολλητά" γκολ στο 72′ με τον Παουλίνιο και στο 73′ με τον πρώην του Ολυμπιακού, Γκρέκο, ωστόσο… συμβιβάστηκε με μια… τιμητική ήττα με 2-3.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής:
Σάββατο (22/2)
Μπολόνια – Ρόμα 0-1 (37′ Ναϊνγκολάν)

Κυριακή (23/2)
Λιβόρνο – Ελλάς Βερόνα 2-3 ( 72′, 73′ Γκρέκο – 33′ Γιάνκοβιτς,  43′ Ρόμουλο, 45+1′ Τόνι)
16:00 Ουντινέζε – Αταλάντα
16:00 Κιέβο Βερόνα – Κατάνια
16:00 Ιντερ – Κάλιαρι
16:00 Σαμπντόρια – Μίλαν
19:30 Γιουβέντους – Τορίνο
21:45 Λάτσιο – Σασουόλο