Διπλό με Μαραγκουδάκη τα Χανιά

Χωρίς να εντυπωσιάσει ο Α.Ο. Χανιά, κατάφερε να πάρει το ζητούμενο στην Καισαριανή απέναντι στην Γλυφάδα, δηλαδή την νίκη (0-1), και πλέον μόνο με "αυτοκτονία" θα χάσει την είσοδο στα play off.Σε ένα μέτριο ως κακό ποιοτικά παιχνίδι, από τις δύο ομάδες και με τις περισσότερες φάσεις να δημιουργούνται από πλευράς Α.Ο. Χανιά στο α’ ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν τελικώς να πάρουν την νίκη χάρη στο γκολ του Μάρκου Μαραγκουδάκη στο 35′ μετά από ασταθή απόκρουση του Πασάι, σε σέντρα – σουτ του Ντίνου Πάγκαλου.

Ελάχιστες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες στο β’ ημίχρονο με κορυφαία στιγμή το τετ α τετ του Ανδρέα Βασιλόγιαννη στο 63′.

Γλυφάδα: Πασάι, Κόκκαλης, Μαρκάκης, Ζώνας, Χριστόπουλος (84′ Διαμαντόπουλος), Νίκου, Δωροβίνης (64′ Ραχίμ), Ταμπάκης, Τσακίρης, Μπότης, Δημακάκος.

Α.Ο. Χανιά: Θεοδωρόπουλος, Καμπλιώνης, Μανωλάς, Χατζηησαΐας, Παπατζίκος, Πάγκαλος, Λουκίνας (70′ Μέλο), Βασιλόγιαννης (90′ Τσατσαρής), Μαραγκουδάκης, Σκάρος (63′ Πυθαρούλης), Πότσι.