Αρχική / Μια απόφαση σκάνδαλο του διαιτητή !!!
Μια απόφαση σκάνδαλο του διαιτητή !!!   thumbnail

Μια απόφαση σκάνδαλο του διαιτητή !!!

Όλοι είδαν το πεντακάθαρο φάουλ του επιθετικού της Γουέστ Χαμ, Άντι Κάρολ, στον τερματοφύλακα της Λίβερπουλ, Σιμόν Μινιολέ, εκτός από τον διαιτητή της αναμέτρησης Άντονι Τέιλορ, ο οποίος μέτρησε κανονικά το γκολ, αγνοώντας την υπόδειξη του βοηθού!

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Ντεμέλ ισοφάρισε σε 1-1 για τη Γουέστ Χαμ. Το γκολ προκάλεσε τις έντονες αντιδράσεις των παικτών της Λίβερπουλ, καθώς ο Μινιολέ έχασε την μπάλα μετά το διπλό αντικανονικό μαρκάρισμα του Κάρολ, ο οποίος χτύπησε τον τερματοφύλακα των "Κόκκινων" στο πρόσωπο και στα χέρια για να του αποσπάσει την μπάλα, πριν ο Ντεμέλ την σπρώξει στα δίχτυα.

Ο διαιτητής πήγε στη σέντρα, παρότι ο βοηθός έμεινε "καρφωμένος" με τη σημαία σηκωμένη υποδεικνύοντας το φάουλ του Κάρολ. Μετά από συζήτηση αρκετών δευτερολέπτων, ο Τέιλορ αποφάσισε να αγνοήσει τον βοηθό του και να κατακυρώσει το γκολ.

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε 1-0 στο 44' με γκολ πέναλτι του Τζέραρντ.

πηγη:sportdog