Μια απόφαση σκάνδαλο του διαιτητή !!!

<p><span>Όλοι είδαν το πεντακάθαρο φάουλ του επιθετικού της Γουέστ Χαμ, Άντι Κάρολ, στον τερματοφύλακα της Λίβερπουλ, Σιμόν Μινιολέ, εκτός από τον διαιτητή της αναμέτρησης Άντονι Τέιλορ, ο οποίος μέτρησε κανονικά το γκολ, αγνοώντας την υπόδειξη του βοηθού!</span></p>
<p>Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Ντεμέλ ισοφάρισε σε 1-1 για τη Γουέστ Χαμ. Το γκολ προκάλεσε τις έντονες αντιδράσεις των παικτών της Λίβερπουλ, καθώς ο Μινιολέ έχασε την μπάλα μετά το διπλό αντικανονικό μαρκάρισμα του Κάρολ, ο οποίος χτύπησε τον τερματοφύλακα των "Κόκκινων" στο πρόσωπο και στα χέρια για να του αποσπάσει την μπάλα, πριν ο Ντεμέλ την σπρώξει στα δίχτυα.</p>
<p>Ο διαιτητής πήγε στη σέντρα, παρότι ο βοηθός έμεινε "καρφωμένος" με τη σημαία σηκωμένη υποδεικνύοντας το φάουλ του Κάρολ. Μετά από συζήτηση αρκετών δευτερολέπτων, ο Τέιλορ αποφάσισε να αγνοήσει τον βοηθό του και να κατακυρώσει το γκολ.</p>
<p>Η Λίβερπουλ προηγήθηκε 1-0 στο 44' με γκολ πέναλτι του Τζέραρντ.</p>
<p>πηγη:sportdog</p>