«Σίφουνας» η Μπεσίκτας!

Η Μπεσίκτας πέρασε σαν «αέρας» από την έδρα της Αλιάγα Πετκίμ, την οποία και διέλυσε με το εντυπωσιακό 50-91 στο εναρκτήριο ματς της 27ης αγωνιστικής του τουρκικού πρωταθλήματος.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, η Μπεσίκτας έδειξε τις άγριες διαθέσεις της και το τέλος της πρώτης περιόδου, την βρήκε να προηγείται με το εντυπωσιακό 10-23! Η Αλιάγα προσπάθησε στην δεύτερη περίοδο, αλλά μετά την ανάπαυλα έπαθε μπλακ άουτ και δέχθηκε 22 πόντους από την εξαιρετική Μπεσίκτας, ενώ σημείωσε μόλις εννέα πόντους! Έτσι οι φιλοξενούμενοι δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο, όπως δείχνει και το τελικό 50-91.

Η Μπεσίκτας ευτήχησε να έχει έξι παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, με πρώτο και καλύτερο τον Κόλτον Άιβερσον με 14 πόντους. Από την Αλιάγα ξεχώρισε ο Αλί Ισίκ με 12 πόντους.