Ύποπτα παιχνίδια σε βάρος του Θρύλου !

<p>Λίγο πριν αρχίσουν οι τελικοί της Α1 μπάσκετ, έχουν ξεκινήσει οι… ομορφιές με τους ορισμούς των «γκρι» στα παιχνίδια του Ολυμπιακού και το «σπρώξιμο» του εξασφύριχτου όταν βρισκόταν πίσω στο σκορ με τον ΠΑΟΚ και έπρεπε να ευνοηθεί.</p>
<p>Οι «ομορφιές» ξεκίνησαν από τον πρώτο ημιτελικό του Θρύλου στο ΣΕΦ με τον Πανιώνιο όπου την τριάδα των διαιτητών συμπλήρωνε ο Γκόντας. Μπορεί να μην είναι από τους «γκρι» που έχουν ευνοήσει τον ΠΑΟ και παράλληλα έχουν κάνει «χειρουργεία» στους «ερυθρόλευκους», αλλά έχει κι αυτός… λερωμένο μητρώο! Στο πρώτο ματς λοιπόν με τους Νεοσμυρνιώτες, στο πρώτο ημίχρονο, η τριάδα των «γκρι» σφύριζε κάθε επαφή στους παίκτες του Πανιωνίου, σε αντίθεση με τους παίκτες των Πειραιωτών.</p>
<p>Τη δουλειά τους όμως δεν κατάφεραν να την κάνουν καθώς οι πρωταθλητές Ευρώπης πάτησαν γκάζι και το σκορ ξέφυγε, κάνοντας έτσι το 1-0 στη σειρά. Σε αντίθετη περίπτωση, στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟΚ που ΤΟΛΜΗΣΕ να προηγηθεί στο ματς, είχε και την ανάλογη… περιποίηση από τους «γκρι». Έτσι το «πράσινο» έκτρωμα πήρε την αγχωτική νίκη.</p>
<p>Στον δεύτερο ημιτελικό στο ΣΕΦ και πάλι με τον Πανιώνιο, την τριάδα των διαιτητών συμπλήρωνε ο Τανατζής! Αυτός κι αν έχει «λερωμένο» μητρώο σε παιχνίδια Ολυμπιακού-ΠΑΟ. Οι… ομορφιές της τριάδας των «γκρι» κράτησαν και πάλι μέχρι το πρώτο ημίχρονο. Χαρακτηριστική είναι και η συμπεριφορά που είχε ο Κώστας Σλούκας και στα δύο ματς των ημιτελικών με τους «κυανέρυθρους» που ήταν τσαντισμένος από τις αποφάσεις των διαιτητών! Εν αντιθέσει με το ΟΑΚΑ που είχαμε πάλι τα ίδια. Σπρώξιμο, σπρώξιμο, σπρώξιμο.</p>
<p>Στον τρίτο ημιτελικό στο κλειστό της Αρτάκης με τον Πανιώνιο, έχει ορισθεί διαιτητής ο γνωστός σε όλους, Τόμι Σχινάς! Που το πάει η ΚΕΔ με τους ορισμούς των διαιτητών στα παιχνίδια με τον Θρύλο; Είναι ένα μήνυμα για το τι πρόκειται να ακολουθήσει στους τελικούς; </p>