Με ανατροπή το 2-1 η Μπάγερν

Η Μπάγερν Μονάχου γύρισε από το -11, ανέτρεψε τα δεδομένα και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 92-86 απέναντι στην Αλμπα Βερολίνου κάνοντας το 2-1 στους τελικούς του γερμανικού πρωταθλήματος.

Η Αλμπα ήταν εκείνη που είχε το πάνω χέρι κατά την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, έχοντας αιφνιδιάσει τους γηπεδούχους με αποτέλεσμα να προηγείται με 39-48. Μετά την ανάπαυλα, οι παίκτες του Σβέτισλαβ Πέσιτς με επιμέρους σκορ 27-18 έφεραν το ματς στην ισοπαλία και το 66-66 του 30ου λεπτού. Στην τελευταία περίοδο, οι Ντιλέινι και Μπράιαντ πήραν τα «όπλα» τους και έτσι η Μπάγερν έφτασε στη νίκη με 92-86 και το 2-1 στη σειρά.

Ο  Μάλκομ Ντιλέινι με 25 πόντους ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Μπάγερν και τον ακολούθησε ο Τζον Μπράιαντ με 16. Από την Αλμπα Κλίφορντ Χάμοντς με 15 πόντους και ο Ντέιβιντ Λογκάν με 14 πόντους προσπάθησαν περισσότερο.