«Λύγισε» η Καλλονή από τη Νάπολι (video)

Ήττα για την Καλλονή στον πέμπτο φιλικό αγώνα προετοιμασίας της επί ιταλικού εδάφους. Η ομάδα της Μυτιλήνης ηττήθηκε με 3-1 από τη Νάπολι στο Ντιμάρο πραγματοποιώντας όμως αρκετά καλή εμφάνιση. Οι “παρτενοπέι” προηγήθηκαν στο 15′ με τον Καγεχόν και δέκα λεπτά αργότερα πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Ζαπάτα. Στο 38′ έγινε το 3-0 με το αυτογκόλ του Αναστασιάδη και οκτώ λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90′ η Καλλονή μείωσε σε 3-1 με την κεφαλιά του Αντέτζο έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Στεφάνοβιτς.

Η σύνθεση της Καλλονής: Χογκ, Μπαρέρα (56′ Στεβάνοβιτς), Γιορέντε (56′ Χωριανόπουλος), Ναβάρο (46′ Μίνγκας), Αναστασιάδης, Βαλιός, Πιπίνης, Λεοζίνιο (66′ Κεϊτά), Καλτσάς (75′ Βλαστέλλης), Καμαρά, Μανούσος (46′ Αντέτζο).