Διαστημική η Μπαρτσελόνα στο ντεμπούτο του Σουάρες

Ο Λουίς Σουάρες πραγματοποίησε το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Μπαρτσελόνα έστω και για λίγα λεπτά και η ομάδα του έφτασε σε ευρεία νίκη με 6-0 επό της μεξικανικής Λεόν.

Η αρχή στο σκοράρισμα έγινε με το Μέσι στο 3′, ενώ στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Νεϊμάρ ο οποίος σημείωσε δύο τέρματα στο 11′ και στο τέλος του ημιχρόνου ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ο Μουνίρ ανέλαβε δράση στο δεύτερο μέρος και πέτυχε δύο γκολ με τον Σάντρο να διαμορφώνει λίγο πριν από την εκπνοή το τελικο 6-0.

Ο Λουίς Σουάρες πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 77′ γνωρίζοντας την αποθέωση από 74.000 θεατές που είχαν γεμίσει το «Καμπ Νου».

Η σύνθεση της Μπαρτσελόνα: Μπράβο (60’ Μασίπ), Ματιέ (60’ Μπάρτρα), Ντάνι Άλβες (60’ Μοντόγια), Ζόρντι Άλμπα (77’ Χριμάλντο), Μασεράνο (46’ Πικέ), Ινιέστα (60’ Σαμπέρ), Ράκιτιτς (60’ Σάβι), Ραφίνια (77’ Σουάρες), Μπουσκέτς, Μέσι (60’ Σάντρο), Νεϊμάρ (46’ Μουνίρ).