Ο απίθανος διασυρμός της Γιουνάιτεντ (Video)

Απίστευτο κάζο γνώρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Λιγκ Καπ Αγγλίας, καθώς συντρίβη με 4-0 εκτός από την Μίλτον Κέινς Ντονς για τον 2ο γύρο και έτσι αποχαιρέτησε νωρίς έναν από τους στόχους της. Ο Φαν Χααλ κάνει για την ώρα την ομάδα του Μόγιες να μοιάζει ονειρεμένη μπροστά στο χάλι που παρουσιάζει η δική του Γιουνάιτεντ που μάλλον χρειαζόταν πρώτα παίκτες και μετά προπονητή.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» μπορεί να αγωνίστηκαν με πολλές αλλαγές, αλλά την ημέρα που έκαναν την ακριβότερη μεταγραφή στην ιστορία αγγλικής ομάδας (Άνχελ Ντι Μαρία), είχαν μια από τις πιο… φτωχές αγωνιστικές βραδιές τους. Γνωρίζοντας οδυνηρό αποκλεισμό από μια ομάδα που ιδρύθηκε το 2004, παίζει στην Α’ Αγγλίας και έφτασε σε τέσσερα γκολ με τους Γκριγκς (25’, 63’) και Αφόμπε (70’, 84’). Να θυμίσουμε πως η Γιουνάιτεντ έχει ξεκινήσει και την Πρέμιερ Λιγκ με μια ήττα και μια ισοπαλία…
Η σύνθεση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Βέρμαϊλ, Έβανς, Κιν, Τζέιμς, Άντερσον, Καγκάουα (20′ Γιανουζάι), Γιάνκο (46′ Περέιρα), Πάουελ (57′ Γουίλσον), Γουέλμπεκ, Χαβιέρ Ερνάντες.

Η Φούλαμ κατάφερε και νίκησε με 1-0 στο τοπικό ντέρμπι την Μπρέντφορντ, με τον Κώστα Σταφυλίδη να παίζει σε όλο τον αγώνα…

Η Γουέστ Χαμ έχασε στην έδρα της με 5-4 στα πέναλτι από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και έτσι έμεινε και αυτή εκτός. Η κανονικ΄ξη διάρκεια και η παράταση έληξαν 1-1!

Δύσκολα και με 7-6 στα πέναλτι πέρασε και η Γουέστ Μπρομ. κόντρα στην Όξφορντ (1-1 παράταση και κανονική διάρκεια). Να αναφέρουμε πως ο Γιώργος Σαμαράς δεν ήταν στην αποστολή…

Αναλυτικά για τον 2ο γύρο του Λιγκ Καπ Αγγλίας (νοκ άουτ τα ματς) την Τρίτη είχαμε:
Πορτ Βέιλ-Κάρντιφ 2-3
Μίντλεσμπρο-Πρέστον 3-1
Χάντερσφιλντ-Νότιχχαμ Φόρεστ 0-2
Γουότφορντ-Ντονκάστερ 1-2
Μίλγουολ-Σαουθάμπτον 0-2
Μπόρνμουθ-Νορθάμπτον 3-0
Μπρέντφορντ-Φούλαμ 0-1
Σκάνθορπ-Ρέντινγκ 0-1