Το έβλεπε «βαρέλι» η Ανγκόλα

Για τον τέταρτο όμιλο η Ανγκόλα αντιμετώπιζε την Κορέα την όποια κέρδισε, αν και λαχτάρισε, με 80-69.
Με κορυφαίους τους Μορέιρα και Σιπριάνο, οι οποίοι πέτυχαν από 16 πόντους, η Ανγκόλα πήρε την πρώτη της νίκη στο Μουντομπάσκετ. Οι Αφρικάνοι ξεκίνησαν πολύ δυναμικά και προηγήθηκαν με 16-6 με την λήξη της πρώτης περιόδου. Το 36-18 του ημιχρόνου αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού.
Στην τρίτη περίοδο όμως η ομάδα του Πάολο Μασέντο χαλάρωσε στην άμυνα, δέχθηκε μέσα σε 10 λεπτά 30 πόντους και η Κορέα έφερε το παιχνίδι στα δύο σουτ. Σκορ περιόδου 52-48. Στην τελευταία περίοδο η Ανγκόλα έκανε αυτό που έπρεπε και με επιμέρους σκορ 28-21, έφτασε στη νίκη με το τελικό 80-69.
Εκείνο το οποίο αξίζει να σημειωθεί είναι το εξωπραγματικό ποσοστά στα τρίποντα για την ομάδα της Ανγκόλας. 8/17 το οποίο μεταφράζεται σε 47%.
Τα δεκάλεπτα: 16-6, 36-18, 52-48, 81-69
Ανγκόλα: Σιπριάνο 16, Κόστα 6, Φόρτες, Ενντονιεμά 2, Σαντος, Γιοακίμ 6, Γκόμεζ, Μουρ 10, Μορέιρα 16, Μάνουελ, Μπάρος 10, Μίνγκας 14
Κορέα: Μουν 8, Παρκ, Ντ.Γιανγκ 11, Τ.Κιμ, Λι 4, Σ.Κιμ 15, Τσο 10, Χ.Γιανγκ 3, Τζ.Κιμ 6 , Χο, Οχ 4, Τζ.Κιμ 8