«Τυφώνας» η ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Υπερηχητική η ΤΣΣΚΑ Μόσχας αφού συνέτριψε την Ροστόφ εντός έδρας με τον ευρύ 6-0 για την 6η αγωνιστική του Ρωσικού πρωταθλήματος.

Και τα 6 τέρματα η ΤΣΣΚΑ τα σημείωσε από το 42′ και μετά. Ο χορός των γκολ ξεκίνησε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νάτσο στο 42′. Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες της ΤΣΣΚΑ Μόσχας μπήκαν φουριόζοι και αποφασισμένοι να… διαλύσουν την Ροστόφ. Στο 52′ ο Μούσα έκανε το 2-0 για ακολουθήσει δύο λεπτά αργότερα ο Νάτσο ξανά, μετά από μπαλιά του Ερεμένκο. Στο 59′ ο Μούσα έκανε το 4-0 και στο 65′ ο Ερεμένκο, έπειτα από πάσα του Νάτσο έκανε το 5-0 ολοκληρώνοντας ένα καταιγιστικό τέταρτο για την ΤΣΣΚΑ. Το τελικό 6-0 σημείωσε με το τρίτο του προσωπικό τέρμα ο Νάτσο στις καθυστερήσεις.