5αρα ο Ολυμπιακός!

<p>Υγιεινό απογευματινό περίπατο έκαναν οι Νέοι του Θρύλου. Η ομάδα του Βασίλη Βούζα δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα κόντρα στον ΟΦΗ, τον οποίο συνέτριψε με το εντυπωσιακό 5-1. Μάλιστα, ο Ολυμπιακός είχε «καθαρίσει» το παιχνίδι από πολύ νωρίς, μιας και πριν καν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, το σκορ ήταν ήδη 3-0.</p>
<p>Η εκκίνηση του Θρύλου ήταν εντυπωσιακή, δείχνοντας από την αρχή ποιος ήταν το αφεντικό. 1-0 στο 16’ με φάουλ του Σάλιακα, 2-0 στο 26’ με πλασέ του Βέργου από σέντρα του Τσιμίκα, 3-0 στο 28’ με σουτ του Ιγνατίδη από νέα σέντρα του Τσιμίκα και 4-0 στο 36’ με πλασέ του Γαρεφαλάκη από ασίστ του Ιγνατίδη. Ο ΟΦΗ μείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Χρηστάκη έξω από την περιοχή και το 4-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.</p>
<p>Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός δεν ήταν ο ίδιος, αλλά ο Ολυμπιακός σκόραρε κι άλλο τέρμα. Συγκεκριμένα, ο Βέργος εκτέλεσε στο 59’ το πέναλτι (το κέρδισε ο ίδιος από τον Λογοθέτη) ευστοχώντας από την άσπρη βούλα και διαμόρφωσε το τελικό 5-1. Έτσι, ο Ολυμπιακός είχε την ευκαιρία να κατεβάσει ταχύτητα και να κάνει συντήρηση δυνάμεων, εν όψει της δικής του πρεμιέρας στο Τσάμπιονς Λιγκ των Νέων, κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης.</p>
<p><strong>Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: </strong>Στρέζος (46’ Ηλιάδης), Σάλιακας, Τσιμίκας (45+1’ Μακροστέργιος), Βατουσιάδης, Βούρος, Καραχάλιος, Γαρεφαλάκης, Λάτσι, Μεγαρίτης, Ιγνατίδης (62’ Τόλι).</p>
<p><strong>Η εξέλιξη του αγώνα</strong></p>
<p>Δεύτερο ημίχρονο</p>
<p>Τέλος στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός του Βασίλη Βούζα κάνει το 2Χ2, συντρίβοντας 5-1 τον ΟΦΗ.</p>
<p>62' Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιγνατίδης δίνει τη θέση του στον Τόλι.</p>
<p>59' 5-1 Ο Λογοθέτης ανατρέπει τον Βέργο. Ο επιθετικός του Θρύλου αναλαμβάνει την εκτέλεση και με πέναλτι κάνει το 5-1.</p>
<p>46' Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Στρέζου μπαίνει ο Ηλιάδης.</p>
<p>Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο.</p>
<p>Πρώτο ημίχρονο</p>
<p>Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στου Ρέντη. Ο Θρύλος είναι μπροστά στο σκορ με 4-1 επί του ΟΦΗ.</p>
<p>45+1' Πρώτο αλλαγή για τον Θρύλο. Ο Τσιμίκας βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο και τη θέση του παίρνει ο Μακροστέργιος.</p>
<p>45+1' 4-1 Ο Χρηστάκης με σουτ έξω από την περιοχή σκοράρει για τον ΟΦΗ και μειώνει σε 4-1.</p>
<p>36' 4-0 Ο Ιγνατίδης πασάρει στον Γαρεφαλάκη και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0.</p>
<p>33' Πρώτη κίτρινη κάρτα για τον Ολυμπιακό, την αντικρίζει ο Μεγαρίτης για μαρκάρισμα.</p>
<p>28' 3-0 Νέα σέντρα του Τσιμίκα από την αριστερή πλευρά, ο Ιγνατίδης κάνει το κοντρόλ μέσα στην περιοχή και με σουτ "γράφει" το 3-0.</p>
<p>26' 2-0 Ο Τσιμίκας βγάζει τη σέντρα από αριστερά και ο Βέργος με πλασέ κάνει το 2-0 για τον Ολυμπιακό, που δείχνει από την αρχή ποιος είναι το αφεντικό.</p>
<p>16' 1-0 Ο Σάλιακας εκτελεί το φάουλ και νικάει τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ, ανοίγοντας το σκορ για τον Θρύλο.</p>
<p>1' Σέντρα στο παιχνίδι…</p>
<p><strong>Η ενδεκάδα του Θρύλου: </strong>Στρέζος, Σάλιακας, Τσιμίκας, Βατουσιάδης, Βούρος, Καραχάλιος, Γαρεφαλάκης, Λάτσι, Μεγαρίτης, Ιγνατίδης.gavros</p>