«Τεσσάρα» με ανατροπή η Παρτιζάν (video)

Το 5Χ5 πέτυχε η Παρτιζάν στο πρωτάθλημα Σερβίας, καθώς νίκησε στο Βελιγράδι με 4-2 την Κουκαρίτσκι, αν και βρέθηκε να χάνει με 2-1 στο 42’. Η αντίπαλος του Αστέρας Τρίπολης στο Γιουρόπα Λιγκ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το ματς και έτσι να φτάσει στην επιτυχία. Είναι χαρακτηριστικό πως αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την Κουκαρίτσκι (2-2-1).
Η Παρτιζάν έκανε το 1-0 με τον Πάντιτς στο 10’, αλλά η φιλοξενούμενη… γύρισε τούμπα τον αγώνα μέσα σε δυο λεπτά με τέρματα από τους Στοϊλκοβιτς στο 41’ και Σρνιτς στο 42’.Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος μπήκε αποφασισμένη να… γυρίσει τον αγώνα και το κατάφερε με τέρματα από τους Λάζοβιτς (53’), Σκούλετιτς (76’), Λούκα (84’)…
Στον αγώνα είχαμε και διακοπή, λόγω μικρής ορατότητας από τα καπνογόνα.
Η Παρτιζάν έπαιξε με τους: Λούκατς, Βουλίσεβιτς, Μπ. Ίλιτς, Στάνκοβιτς, Πέτροβιτς, Γκρμπιτς (73’ Λούκα), Ντρίντσιτς, Πάντιτς, Μάρκοβιτς (65’ Σ. Ίλιτς), Σκούλετιτς, Λάζοβιτς (888’ Φοφάνα).