Αρχική / More / Αθλητικά / Η Ρόντα πέταξε εκτός Κυπέλλου την Χέρενφεν
Η Ρόντα πέταξε εκτός Κυπέλλου την Χέρενφεν thumbnail

Η Ρόντα πέταξε εκτός Κυπέλλου την Χέρενφεν

Η Ρόντα, που πέρυσι να υποβιβάστηκε στην β’ κατηγορία, έδειξε τα… δόντια της στο Κύπελλο και στο πλαίσιο του 2ου γύρου απέκλεισε την Χέρενφεν, νικώντας εντός με 2-1. Εκτός και η Ντεν Χάαγκ, δύσκολα πέρασε η Φίτεσε…

Η Ρόντα έφτασε στη νίκη με γκολ στο 86’, ενώ η Ντεν Χάαγκ αποκλείστηκε στα πέναλτι στην έδρα Αλμέρε Σίτι, μετά από ένα συναρπαστικό ματς (2-2 στην παράταση, 1-1 στην κανονική διάρκεια).

Η Φίτεσε νίκησε εκτός έδρας με 2-1 την VVSB με γκολ στις καθυστερήσεις. Ντόρντρεχτ και Νεϊμέγκεν νίκησαν τις Σνικ (3-0 εκτός) και Άγιαξ ΙΙ (5-3 στα πέναλτι εκτός, 1-1 παράταση και κανονική διάρκεια).

Αναλυτικά στον β’ γύρο του Κυπέλλου Ολλανδίας έχουμε:
Τρίτη
Καπέλ – Φόλενταμ 0-1 (78’ Μπραντς)
Ρινσμπεργκς – Σπάρτα Ρότερνταμ 0-3 (19’ Ντόγκαν, 72’ Μαχμούντοφ, 73’ Φερχάρ)
Σεβενίνγκεν – Λις 4-1 (24’ Κούρνταϊκ, 65’, 68’ Πέτερς, 85’ Άλντογκαν / 83’ Μοντένι)
VVSB – Φίτεσε 1-2 (72’ φαν ντερ Σλοτ / 21’ Τραορε, 90+1’ Ιμπάρα)
Σπάκενμπεργκ – Μπρέντα 3-4 (18’ Τολ, 71’ Μπουιτενχούις, 80’ Λαντζ / 25’ Μάτιτς, 43’ ντε Καμπς, 64’ Σεούντες, 75’ Σαρπόνγκ)
Άγιαξ ΙΙ – Νεϊμέγκεν 3-5 πεν (1-1 κ.δ., 2-2 παρ.) (33’ Ελοιστζίρ, 98’ Μετζεμάκερς / 21’ Αρς, 100’ Γιάχανμπακς)
Αλμέρ Σίτι – Ντεν Χάαγκ 2-0 παν. (1-1 κ.δ, 2-2 παρ.) (65’, 111’ Γιάνσεν – 42’ φαν Ντούινεν, 117’ Κρίστενσεν)
Ντέλτασπορ – Βίλεμ ΙΙ 2-1 (34’ Μπουλφαλφαλ, 90+4’ / 54’ Σαχάρ)
Εξέλσιορ Μαασλούις – Έμεν 1-4 (33’ Φινκ / 22’ Ροτζέμα, 57’ Μέντινγκ, 83’ ντο Αλμέιδα, 88’ Μπέρκαμ)
Φλέβο Μπόις – Ντος 37 1-0 (22’ ντε Κ.W)
Χάρντενμπεργκ – Βαλβάικ 1-0 (58’ Πέντερμαν)
Κοζάκεν Μπόις – Σπόρτλαστ 1-1 κ.δ (1-2 παρ) (50’ Ιριλμάτζβιλεκ / 74’ φαν Μπάαρεν, 101’ Ντεμέιερ)
ΟΝΣ Σνικ – Ντόρντρεχτ 0-3 (11’ Λίντερ, 33’ Κούλγουικ, 71’ Πίσας)
Βένλο – Αϊντχόφεν FC 4-2 πεν, (0-0 κ.δ., 0-0 παρ.)
Ρόντα – Χέρενφεϊν 2-1 (24’ Σισίλια, 86΄Παουλίσεν/85’ Θόρσμπι)
Τετάρτη
AFC – Εξέλσιορ (18.00)
Κράιενχουτ – Χέρακλες
Ντε Ντάικ – Σίταρντ
Ντόσκο – Γκρααφτσαπ
Βατεργκράαφσμιρ – Άγιαξ (19.30)
ASWH – WKE (21.00)
Μπάρεντρεχτ – Γκρόνινγκεν
Ντε Τρέφερς – Τέλσταρ
Ντεν Μπος – Καμπούρ
EVV – Άλκμααρ
Κούικ – Gvw
Μάατριχτ – Χελμόντ
Ουρκ – UNA
Τσβόλε – Ος
Γκόου Αχέντ Ιγκλς – Φέγενορντ (21.45)

Comments

X

Αγαπητοί αναγνώστες,

Σας ενημερώνουμε ότι το boro.gr προσφέρει καθημερινά (Δευτέρα-Παρασκευή) δωρεάν ψυχολογική υποστήριξη με επαγγελματίες ψυχολόγους.

Κάντε κλίκ εδώ για να συνδεθείτε και να ενημερωθείτε για τις ώρες λειτουργίας.
X