«Πετάνε» οι νέοι του ΠΑΟΚ

Εντυπωσιακή εμφάνιση και μεγάλη σε έκταση νίκη πέτυχε η Κ20 του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΛ Καλλονής με 5-1, δείχνοντας το πολύ καλό της πρόσωπο και εξαιρετικά στοιχεία μετά τα ανεπιτυχή αποτελέσματα και αναρριχήθηκε ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία.

Ειδικά στο α’ ημίχρονο οι παίκτες του Βλάνταν Ίβιτς δεν άφησαν περιθώριο στους αντιπάλους να σκεφτούν ότι μπορούν να πάρουν κάτι από το ματς. Ο Πόζογλου με δυο γρήγορα γκολ, στο 13ο και το 20ο λεπτό, με πέναλτι και απευθείας σουτ αντίστοιχα, έκανε το 2-0. Λίγο μετά ο Πατράλης με φοβερό σουτ από 30 μέτρα έκανε το 3-0 και ο Τουμανίδης με την εκπνοή του ημιχρόνου “τελείωσε” το ματς με κεφαλιά.

Λογικά στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε, η Καλλονή έκανε τα πρώτα της δειλά βήματα στην περιοχή του Σοϊλεμέζογλου και μείωσε σε 4-1 με τον Αγριμάκη. Ο Πούφλης έκλεισε τον πίνακα του σκορ μετά από πανέξυπνη ασίστ του Κάκκο για το 5-1.