Βετούλας: «Παίξαμε πάρα πολύ καλά»

Ο Απόλλωνας επικράτησε του ΠΑΟΚ στην Πάτρα με 80-70 και ο Νίκος Βετούλας μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του.

Ο προπονητής του Απόλλωνα τόνισε πως η ομάδα του έκανε ένα πολύ καλό παιχνίδι κόντρα στον ΠΑΟΚ.

«Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα μου. Θεωρώ ότι έπαιξε πάρα πολύ καλά απέναντι σε μια ομάδα που ξέρει τι ζητάει μέσα στο γήπεδο αμυντικά και επιθετικά. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν περισσότερο σφιχτό με κυρίαρχο στοιχείο τις άμυνες και των δύο ομάδων. Εμάς μας δόθηκε η δυνατότητα να τρέξουμε στο τρίτο δεκάλεπτο λόγω της καλής άμυνας κι αυτό μας έδωσε και την ευκαιρία να πάρουμε μια διαφορά. Όπως είχαμε τονίσει και πριν από το παιχνίδι, με μια ομάδα σαν τον ΠΑΟΚ, τόσο καλά δουλεμένη και με ρόλους δεν θα έπρεπε να έχουμε στιγμές αδράνειας. Σίγουρα στο μπάσκετ δεν παίζουμε μόνοι μας. Ο ΠΑΟΚ έκανε μια αντεπίθεση με σκληρή άμυνα και στην επίθεση είχε σημαδέψει τον Λάνγκφορντ και κάποια σουτ με αποτέλεσμα να κατέβει η διαφορά στο σκορ. Θεωρώ ότι στο τέλος είχαμε τις λύσεις και το πάθος για να κερδίσουμε. Θέλω να ευχηθώ κι εγώ περαστικά στον Κώστα Χαραλαμπίδη και καλή συνέχεια στον ΠΑΟΚ και τον κόουτς», τόνισε ο Νίκος Βετούλας.