Σάββατο 13 Δεκεμβρίου
Σούπερ Λιγκ, 13η αγωνιστική
15.00 Πλατανιάς-Νίκη Βόλου (Novasports3)
17.15 Καλλονή-Παναιτωλικός (Novasports 1)
19.30 Λεβαδειακός-Ολυμπιακός (Novasports 1)
Σούπερ Λιγκ, πρωτάθλημα κάτω των 20, 14η αγωνιστική
11:00 ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος
11:00 Αστ.Τρίπολης – Βέροια
11:00 ΠΑΟΚ – Κέρκυρα
11:00 Πανιώνιος – ΟΦΗ
11:00 Πλατανιάς – Νίκη Βόλου
12:00 Καλλονή – Παναιτωλικός
12:00 Λεβαδειακός – Ολυμπιακός
12:00 Παναθηναϊκός – Πανθρακικός
13:30 Εργοτέλης – Ξάνθη
Σούπερ Λιγκ, πρωτάθλημα κάτω των 17
Α’ Όμιλος
4η αγωνιστική, 2ος Γύρος
12:30 Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
13:30 Πλατανιάς – ΟΦΗ
14:00 Πανιώνιος – Καλλονή
15:00 Ολυμπιακός – Ατρόμητος
Β’ Όμιλος
6η αγωνιστική, 2ος Γύρος
11:00 Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα
12:00 ΠΑΟΚ – Βέροια
Σούπερ Λιγκ, πρωτάθλημα κάτω των 15
Α’ Όμιλος
3η αγωνιστική, 2ος Γύρος
11:30 Πλατανιάς – Εργοτέλης
12:30 Ατρόμητος – Αστ.Τρίπολης
Β’ Όμιλος
3η αγωνιστική, 2ος Γύρος
12:00 ΠΑΣ Γιάννινα – Νίκη Βόλου
14:00 Βέροια – Πανθρακικός
Φούτμπολ Λιγκ
2ος όμιλος, 8η αγωνιστική
15.00 Ζάκυνθος-Λαμία (ΟΤΕsport5)
15.00 Εθνικός Γαζώρου-Απόλλων
Φουτμπόλ Λιγκ Νέων
13:00 ΑΕΚ – Επισκοπή (OTEsports5)
Πρέμιερ Λιγκ, Αγγλία, 16η αγωνιστική
17.00 Μπέρνλι-Σαουθάμπτον
17.00 Τσέλσι-Χαλ
17.00 Κρίσταλ Πάλας-Στόουκ
17.00 Σάντερλαντ-Γ.Χαμ
17.00 Μπρόμγουιτς-Αστον Βίλα
17.00 Λέστερ-Μάντσεστερ Σ. (OTEsport1)
19.30 Αρσεναλ-Νιουκάστλ (OTEsport1)
Λιγκ 1, Γαλλία, 18η αγωνιστική
18.00 Ναντ-Μπορντό (Novasports7)
21.00 Μπαστιά-Ρεν (Novasports2)
21.00 Λοριάν-Μετς
21.00 Μονπελιέ-Λανς
21.00 Ρεμς-Εβιάν
Μπουντεσλίγκα, Γερμανία, 15η αγωνιστική
16.30 Σάλκε-Κολωνία (OTEsport6)
16.30 Αουγκσμπουργκ-Μπάγερν (OTEsport3)
16.30 Χέρτα-Ντόρτμουντ (OTEsport4)
16.30 Βέρντερ-Αννόβερο
16.30 Φράιμπουργκ-Αμβούργο
19.30 Μάιντζ-Στουτγκάρδη(OTEsport4)
Μπουντεσλίγκα 2, Γερμανία, 17η αγωνιστική
14:00 Μπραουνσβάικ – Ουνιόν Βερολίνου
14:00 Μόναχο 1860 – Καρλσρούη
14:00 FSV Φρανκφούρτης – Φορτούντα Ντίσελντορφ (OTEsport4)
Σέριε Α, Ιταλία, 15η αγωνιστική
19.00 Παλέρμο-Σασουόλο(OTEsport3)
21.45 Λάτσιο-Αταλάντα
Πριμέρα, Ισπανία, 15η αγωνιστική
17.00 Χετάφε-Μπαρτσελόνα (OTEsport2)
19.00 Βαλένθια-Βαγιεκάνο (OTEsport2)
21.00 Κόρδοβα-Λεβάντε (OTEsport2)
23.00 Μάλαγα-Θέλτα (OTEsport2)
Ερεντιβίζε, Ολλανδία, 16η αγωνιστική
19.30 Μπρέντα-Χέερενφεν
20.45 Ντεν Χάαγκ-Εξέλσιορ
20.45 Βίλεμ-Τσβόλε
21.45 Γκοου Αχεντ-Καμπούρ
Πριμέιρα Λίγκα, Πορτογαλία, 13η αγωνιστική
18.00 Ζιλ Βιθέντε-Ακαδέμικα
18.00 Πάκος Φερέιρα-Αρούκα
18.00 Πενιαφέλ-Νασιονάλ Μ.
22.15 Μπελενένσες-Μπράγκα (ACTION24)
Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων
21:30 Κρους Ασούλ – Ουέστερν Σίτνεϊ Ουόντερερς (OTEsport5)
Μπάσκετ
Μπάσκετ Λιγκ ΣΚΡΑΤΣ, 10η αγωνιστική
17.00 ΚΑΟΔ-Απόλλων Πατρών (Novasports 2)
17.00 Ρέθυμνο-Κολοσσός (Novasports 2)
17.00 ΠΑΟΚ-ΑΕΝΚ Δημουλάς (Novasports 2)
17.00 Τρίκαλα-ΑΕΚ (Novasports 2)
17.00 Κόροιβος-Πανελευσινιακός (Novasports2)
Α2 ανδρών, 10η αγωνιστική
17.00 Δόξα Λευκάδας-ΟΦΗ
17.00 Λάυριο-Ερμής Λαγκαδά
17.00 Αετός-Φίλιππος Βέροιας
17.00 Λιβαδειά-Ηλυσιακός
17.00 Ψυχικό-Καβάλα
17.00 Παγκράτι-Εθνικός
17.00 Ηρακλής-Αρκαδικός
Α1 γυναικών, 11η αγωνιστική
16.00 Αθηναϊκός-Τερψιθέα
ΝΒΑ
21.00 Μάβερικς-Γκόλντεν Στέιτ Γ. (OTEsport3)
02.00 Ιντιάνα Πέισερς-Πόρτλαντ Τ.Μ.
02.00 Ορλάντο Μ.-Ατλάντα Χοκς
02.00 Σαρλότ Χ.-Μπρούκλιν Νετς
02.30 Μιλγουόκι Μπ.-Λ.Α. Κλίπερς
02.30 Φιλαδέλφεια-Μέμφις Γκρίζλις
03.00 Χιούστον Ρ.-Ντένβερ Νάγκετς
05.00 Σακραμέντο Κ.-Ντιτρόιτ Π.
NCAA
00:15 Μίσιγκαν – Αριζόνα (OTEsport3)
Βόλεϊ
Βόλεϊ Λιγκ ανδρών, 8η αγωνιστική
17.00 Ολυμπιακός-Κηφισιά (Novasports3)
18.00 ΑΕΚ-Λαμία
18.00 Παμβοχαϊκός-Φοίνικας
18.00 ΠΑΟΚ-ΜΕΝΤ
18.00 Άρης-Παναθηναϊκός
20.00 Εθνικός Αλεξ.-Ορεστιάδα (Novasports3)
Α1 γυναικών, 10η αγωνιστική
14.30 Ρέθυμνο-Ανατόλια
17.30 Παναθηναϊκός-Ηρακλής
18.00 Μαρκόπουλο-Μακεδόνες (ΝΕΡΙΤsports)
18.00 Ολυμπιακός-ΑΕΚ
19.00 Ηλιούπολη-Α.Ο. Θήρας
Υδατοσφαίριση
Α1 ανδρών, 5η αγωνιστική
15.00 Υδραϊκός-Καλαμάκι
15.00 Νηρέας-Ολυμπιακός
16.30 Χίος-Γλυφάδα
17.00 ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
16.30 Παναθηναϊκός-Βουλιαγμένη (Novasports3)
19.30 Εθνικός-Φάληρο
Χάντμπολ
Α1 ανδρών, 11η αγωνιστική
18.00 Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΕΚ
18.00 Φοίβος Συκεών-ΠΑΟΚ
18.00 Δούκας-ΧΑΝΘ
18.00 Δράμα 86-Αναγέννηση Βύρωνα
18.00 Διομήδης Αργους-Φίλιππος Βέρ.
18.00 ΙΕΚ Ξυνή-Κιλκίς
Πινγκ Πονγκ
Super Series Grand Finals, Μπανγκόκ, Ταϊλάνδη
08:30 Προημιτελικοί (Eurosport2)
Ιππασία
19:00 Λα Κορούνια, Ισπανία (Eurosport)
Χιονοδρομίες
Αλπικό Σκι, Παγκόσμιο Κύπελλο, Βαλ’ ντ’Ιζέρ
10:15 1η φάση γιγαντιαίου σλάλομ ανδρών (Eurosport)
13:30 2η φάση γιγαντιαίου σλάλομ ανδρών (Eurosport)
Αλπικό Σκι, Παγκόσμιο Κύπελλο, Κουρσεβέλ, Γαλλία
11:30 1η φάση γιγαντιαίου σλάλομ γυναικών (Eurosport)
14:30 1η φάση γιγαντιαίου σλάλομ γυναικών (Eurosport)
Δίαθλο, Παγκόσμιο Κύπελλο, Χοχφίλτσεν, Αυστρία
12:00 Σκυταλοδρομία γυναικών (Eurosport)
15:30 Σκυταλοδρομία ανδρών (Eurosport)
Άλμα με Σκι, Παγκόσμιο Κύπελλο, Νίζνι Ταγκίλ, Ρωσία
17:00 Άλματα (Eurosport)
Σκι Ανωμάλου Δρόμου, Νταβός, Ελβετία
12:15 15χλμ κλασσικής τεχνικής γυναικών (Eurosport2)
15:00 30χλμ κλασσικής τεχνικής ανδρών (Eurosport2)
Σνόουμπορντ, Παγκόσμιο Κύπελλο, Καρέτζα, Ιταλία
13:30 Γιγαντιαίο Σλάλομ (Eurosport2)
Καλλιτεχνικό Πατινάζ, Τελικός ISU GP, Βαρκελώνη
21:30 Ελεύθερο πρόγραμμα ανδρών (Eurosport2)