Η μεγάλη μαγκιά του Μίτσελ!

<p>Το παιχνίδι ξεκίνησε εφιαλτικά για τον Μίτσελ στην Λιβαδειά, καθώς είδε <strong>την άμυνα του να… πιάνεται στον ύπνο </strong>και να δέχεται γκολ μόλις στο 2ο λεπτό, ενώ στην συνέχεια παρακολούθησε τους παίκτες του να κυκλοφορούν την μπάλα έξω από την περιοχή των αντιπάλων τους και να μην μπορούν να απειλήσουν καθόλου.</p>
<p>Στο ημίχρονο λοιπόν ο Ισπανός κόουτς, ήξερε πλέον πολύ καλά, πως τα πράγματα ήταν… ζόρικα για τον Ολυμπιακό και ότι έπρεπε να ρισκάρει για να «γλιτώσει» από την τρίτη συνεχόμενη γκέλα στο πρωτάθλημα.<strong> Η πρώτη κίνησή του ήταν η είσοδος του Ντοσεβί</strong>, ενώ πριν το 70' πέρασε στο ματς και τους Αφελάι – Μπενίτες αντί των Φουστέρ – Εντινγκά και τα έπαιξε όλα για όλα!</p>
<p>Ο Μίτσελ με το σκορ στο 0-1 και 20 λεπτά να απομένουν, άλλαξε το σύστημα του σε 3-5-2, πέρασε τον Σιόβα σε ρόλο αμυντικού χαφ και έδωσε εντολή για… φουλ επίθεση. Εκεί ήταν και λίγο τυχερός, καθώ<strong>ς στο 73' με ένα περίεργο σουτ </strong>(η μπάλα κόντραρε στο άλλο πόδι του μετά από γλίστρημα!) του Αφελάι έγινε το 1-1, όμως και πάλι δεν άλλαξε σύστημα.</p>
<p>Σε εκείνο το σημείο έγινε ένα πολύ σύντομο «meeting» στον πάγκο, με τους συνεργάτες του Μίτσελ να προτείνουν στον Ισπανό να επιστρέψει ο Σιόβας στην άμυνα για να υπάρξει μεγαλύτερη ασφάλεια. <strong>Ο κόουτς όμως του Ολυμπιακού, χωρίς να το σκεφτεί καθόλου</strong>, διαφώνησε και τόνισε πως δεν θα αλλάξει σύστημα, καθώς ήθελε μόνο τη νίκη!</p>
<p>Τελικά, έστω και στο 91' ήρθε το γκολ και ο Μίτσελ δικαιώθηκε τόσο για την αλλαγή του Αφελάι όσο και για την επιμονή του στο επιθετικό σχήμα…sportdog</p>