«Σκόνταψαν» οι πρωτοπόροι

Απώλειες για Λαμία, Χανιά και Απόλλωνα Σμύρνης στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Football League.

Η Λαμία δεν κατάφερε να διατηρήσει μέχρι το τελικό σφύριγμα το προβάδισμα που της είχε δώσει ο Γκούρμα στο 9ο λεπτό, καθώς ο Τύρναβος ισοφάρισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γεωργίου . Έτσι η ομάδα της Φθιότιδας απώλεσε δύο πολύτιμους βαθμούς στην “κούρσα” για την πρωτιά στον Βόρειο όμιλο.

Στα άλλα ματς του Βορείου ομίλου ο Αγροτικός Αστέρας επιβλήθηκε με 1-0 του Εθνικού Γαζώρου, ενώ με το ίδιο σκορ επικράτησε ο Απόλλων 1926 της Αναγέννησης Καρδίτσας.

Στο Νότιο όμιλο τα Χανιά έχασαν εκ νέου βαθμούς, καθώς έμειναν στο 1-1 με τον Ηρακλή Ψαχνών εκτός έδρας. Ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ του Αχαρναϊκού και του Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ η Καλλιθέα επικράτησε 2-0 της Επισκοπής.