Σιατραβάνης ο λυτρωτής!

Με “χρυσό” σκόρερ τον Σάββα Σιατραβάνη ο Ηρακλής “απέδρασε” με το “διπλό” (1-0) από την έδρα του Απόλλωνα Καλαμαριάς και επανέφερε στον έναν βαθμό τη διαφορά του από την πρωτοπόρο Λαμία. Ο νεαρός μέσος χρειάστηκε μόλις 9 λεπτά από τη στιγμή που πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο για να χριστεί σκόρερ και να χαρίσει στον “Γηραιό” ένα δύσκολο και πολύτιμο “τρίποντο”.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής στον Βόρειο Όμιλο της Football League και μόλις στο 6ο λεπτό ο Μπαρτολίνι με προβολή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Βρονταρά. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να ελέγχουν το ματς χωρίς ωστόσο να μπορούν να απειλήσουν εκ νέου την εστία του Απόλλωνα.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Παπαδόπουλος πέρασε στο ματς τον Σιατραβάνη και εννιά λεπτά αργότερα ο νεαρός ποδοσφαιριστής τον δικαίωσε αφού έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για να “γράψει” το 1-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες καθώς στα τελευταία λεπτά αποβλήθηκε ο Ολίσε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 3/1
Ηρακλής Ψαχνών-Αχαρναϊκός 0-2 (19′ Ιορδανίδης, 39′ Ταμπάκης)

Κυριακή 4/1
Πανηλειακός – ΑΕΚ (Ματαιώθηκε)
Καλλιθέα – Φωστήρας 1-0 (23′ Πίκολο)
Άλιμος – Ερμιονίδα 3-2 (38′ Ιωάννου, 47′ πεν. Σαγανάς, 51′ Μπεριέ – 20′,84′ Παβίσεβιτς)
Παναιγιάλειος – Επισκοπή 0-0
Παναχαϊκή – Απόλλων Σμύρνης (18:00)

Ρεπό: Χανιά