«Κράξιμο» No2 από ΠΑΕ ΠΑΟΚ

<p><span lang="el-GR">Κακός και αδικημένος…</span></p>
<p>Ο <strong>ΠΑΟΚ</strong> έχασε στην <strong>Τρίπολη</strong> με 3-0 μετά από κακή εμφάνιση, όπως παραδέχτηκαν όλοι οι πρωταγωνιστές του, όμως ήδη από το 10ο λεπτό ο διαιτητής <strong>Καλογερόπουλος</strong> είχε φροντίσει να στείλει το μήνυμα του τι θα επακολουθούσε. Αφού “βάφτισε” πέναλτι ένα φάουλ έξω από την περιοχή στο 5ο λεπτό, το οποίο χάθηκε από τους γηπεδούχους, επέτρεψε στο 9ο λεπτό στον <strong>Γιαννιώτα</strong> να στοπάρει με τα χέρια τη μπάλα και να κάνει το 1-0.</p>
<p>Στη συνέχεια ήταν ένα ματς με τον <strong>Αστέρα</strong> να διαχειρίζεται άψογα το προβάδισμά του, περιμένοντας στο μισό γήπεδο, τον <strong>ΠΑΟΚ</strong> να μην καταφέρνει να δημιουργήσει φάσεις και να δέχεται άλλα δυο γκολ ως τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 30′ από προβολή του <strong>Σανκαρέ</strong> και στο 45′ από ατομική προσπάθεια του <strong>Γιαννιώτα</strong>.</p>
<p>Συνοπτικά και χωρίς πολλά λόγια, ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να ανατρέψει απέναντι σε μια καλή ομάδα, ένα άδικο προβάδισμα που επέτρεψε ο διαιτητής και πλήρωσε όλα τα ρίσκα που πήρε για να το καταφέρει.sportdog</p>