«Χ»αμένοι στην Πλατεία

Παναθηναϊκός και Πανιώνιος ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στη Νέα Σμύρνη, για τη 19η αγωνιστική της Super League. Απέκρουσε πέναλτι ο Στιλ.

Οι κακές επιλογές του Αναστασίου στην αρχική ενδεκάδα, το καταπληκτικό (τακτικά) παιχνίδι του Πανιωνίου και μια… οβίδα από τον Μπουμάλ έδωσαν στους Κυανέρυθρους το προβάδισμα στο α’ ημίχρονο.

Το εξαιρετικό κοουτσάρισμα του τεχνικού των Πρασίνων ωστόσο στο β’ ημίχρονο άλλαξε τελείως την εικόνα του ματς. Ο Παναθηναϊκός κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο της Νέας Σμύρνης, ισοφάρισε με τον Μπεργκ και έχασε σωρεία ευκαιριών για να πάρει τη νίκη. Θα μπορούσε όμως και να χάσει αν δεν είχε σε καταπληκτική ημέρα τον Στιλ, ο οποίος απέκρουσε πέναλτι του Κολοβού στο 86’ και ανάποδο ψαλίδι του Γιάννου στο 90’.

Εν τέλει με το 1-1, καθείς πήρε από έναν βαθμό και κανείς δεν είναι ευχαριστημένος, αφού και οι Πράσινοι χάνουν έδαφος στη μάχη του τίτλου, αλλά και οι Κυανέρυθροι δεν ξέφυγαν από την επικίνδυνη ζώνη.