«Χ»αμένες και οι δύο

Ισόπαλες αναδείχθηκαν στο Ριαθόρ Ντεπορτίβο Λα Κορούνια και Γρανάδα με το σκορ να διαμορφώνεται στο τέλος στο 2-2, για την 20η αγωνιστική της Πριμέρα.
Οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν τους φιλάθλους προηγούμενοι αρκετά νωρίς, μόλις στο 7ο λεπτό, με τον Πίτι.
Οι Γαλιθιάνοι αντέδρασαν στη συνέχεια και μέχρι το ημίχρονο κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Ισοφάρισαν αρχικά με τον Χοσέ Ροντρίγκεθ στο 34 και τέσσερα λεπτά αργότερα πήραν το προβάδισμα με τον Λούκας, μετά από ασίστ του Σίντνεϊ.
Η Γρανάδα, που είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, κατάφερε να προσθέσει άλλον έναν πόντο, χάρη στο γκολ που σημείωσε στο 83 ο Ιμπάνιεθ και έφερε το ματς στα ίσα.
Στο 87 η Λα Κορούνια έμεινε με δέκα παίκτες, καθώς ο Φαρίνια αντίκρυσε την κόκκινη κάρτα.