Ντεμπούτο με ήττα για τον Δώνη (video)

Ξεκίνημα με ήττα για τον Γιώργο Δώνη! Την ήττα γνώρισε η Αλ-Χιλάλ με 1-0 στην Ντόχα του Κατάρ από την Αλ-Σαντ για τον 3ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας και έτσι ο Έλληνας τεχνικός μπήκε με το… αριστερό στη νέα του περιπέτεια στην ομάδα της Σαουδικής Αραβίας! Έπαιξε ένα ημίχρονο ο Γιώργος Σαμαράς.

Το ματς έγινε την Τετάρτη και ο Έλληνας διεθνής άσος κάθισε στον πάγκο στο πρώτο ημίχρονο. Πέρασε στον αγώνα με την έναρξη του δευτέρου στη θέση του Γιουσέφ Αλ-Σαλέμ.

Η γηπεδούχος σκόραρε στο πρώτο ημίχρονο με τον Κάλφα Ιμπραχίμ στο 29’, μετά από ασίστ του Χασάν Καλίντ. Ο Έλληνας τεχνικός έκανε και τις άλλες δύο αλλαγές του-μετά από αυτή του Γιώργου Σαμαρά-στο 61’ και στο 81’, αλλά η ήττα δεν αποφεύχθηκε.
Η Αλ-Χιλάλ μετά από δυο αγωνιστικές είναι στη 2η θέση του ομίλου με τρεις βαθμούς, ενώ η Αλ-Σαντ με τη νίκη της ανέβηκε στους 4. Πριν από τον αγώνα στη συνέντευξη Τύπου μίλησαν για τον αγώνα ο Γιώργος Δώνης μαζί με τον Γιώργο Σαμαρά…