Απέκλεισε το ΝΟ Βουλιαγμένης ο Υδραϊκός

Τη μεγάλη έκπληξη έκανε ο Υδραϊκός αποκλείοντας το ΝΟ Βουλιαγμένης από τη συνέχεια του Κυπέλλου.

Tην πρόκριση στο Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Ελλάδας θα διεκδικήσει ο Υδραϊκός, που επιβλήθηκε του ΝΟ Βουλιαγμένης, με 8-7, στο κολυμβητήριο της Γλυφάδας, για την προκριματική φάση της διοργάνωσης. Η ομάδα του Δημήτρη Μαυρωτά, θα αντιμετωπίσει το ΝΟ Πατρών στο κολυμβητήριο Αντώνης Πεπανός, στις 29 Απριλίου, με τη νικήτρια ομάδα να παίρνει το τέταρτο εισιτήριο για την τελική φάση, που θα γίνει στις 8 και 9 Μαϊου.

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, σε όλη τη διάρκεια του. Δυνατές μονομαχίες κάτω από το νερό, εναλλαγές και όμορφο θέαμα παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στη Γλυφάδα, με το πρώτο μισό να λήγει με απόλυτη ισορροπία και τις δύο ομάδες ισόπαλες στο 4-4. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο  ΝΟ Βουλιαγμένης πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο τρίτο οκτάλεπτο, με τον Υδραϊκό να αντεπιτίθεται και να ισοφαρίζει στο τελευταίο, με το σκορ να βρίσκεται στο 7-7, ένα λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης. Το γκολ του Βασίλη Εμμανουηλίδη έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Δημήτρη Μαυρωτά, η οποία έκανε τη μεγάλη έκπληξη και απέκλεισε την περσινή φιναλίστ της διοργάνωσης.

Οκτάλεπτα: 1-1, 3-3, 1-3, 3-0