Έσπασε το ρόδι και στο πρωτάθλημα

Το παρθενικό του γκολ στη φετινή της Football League πέτυχε τη Δευτέρα ο Μιχάλης Μπακάκης. Αυτό ήταν το δεύτερο τέρμα που σημειώνει την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, καθώς είχε προηγηθεί αυτό κόντρα στον Ηρακλή Ψαχνών για το Κύπελλο. Συμπτωματικά μάλιστα και στο παιχνίδι του περασμένου Οκτωβρίου (ανήμερα της 28ης) ήταν το τελευταίο στη νίκη της “Ένωσης” με 3-0!

Ο Μπακάκης ισοφάρισε το… ρεκόρ καριέρας με 2 γκολ το οποίο είχε από τη σεζόν 2012-2013 και πάλι στη Football League, αλλά με τη φανέλα του Παναιτωλικού. Η διαφορά ωστόσο έγκειται πως εκείνη τη περίοδο και τα δύο γκολ ήταν για το πρωτάθλημα. Αυτά τα 4 τέρματα είναι και τα μόνα που έχει σημειώσει σε 138 εμφανίσεις με τις φανέλες του Παναιτωλικού, των Χανίων και της ΑΕΚ.