Έκανε το νταμπλ στο χάντμπολ ο ΠΑΟΚ!

Στο συγκλονιστικότερο παιχνίδι των τελευταίων ετών ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε στα πέναλτι του Διομήδη Άργους στην Πυλαία και με σκορ 43-40 και στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδος, κάνοντας το νταμπλ.

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει με 5 γκολ (24-29) στα τελευταία λεπτά του αγώνα, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αλβανό στην εκπνοή, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.

Στο έξτρα 10λεπτο ο Διομήδης βρέθηκε και πάλι μπροστά στο σκορ με 35-34, 14″ πριν από το τέλος, όμως ο Κεσίδης σκόραρε σε νεκρό χρόνο και οδήγησε το ματς σε δεύτερη παράταση.

Οι δύο ομάδες πήγαν “χέρι-χέρι” μέχρι το τέλος του χρόνου που τις βρήκε ισόπαλες με 40-40.

Στα πέναλτι ο ΠΑΟΚ αποδείχτηκε πιο ψύχραιμος και επιβλήθηκε με 3-0, φτάνοντας έτσι στην κατάκτηση του πρωταθλήματος και κατά συνέπεια στο νταμπλ, με συνολικό σκορ 43-40!