«Τεσσάρα» στη Σίτι η Ρεάλ, γκολάρα ο Μπενζεμά! (videos)

Η Ρεάλ Μαδρίτης κατέκτησε το  International Champions Cup της Αυστραλίας μετά από το επιβλητικό 4-1 επί της Μάντσεστερ Σίτι στη Μελβούρνη. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο και η παρέα του εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο το “πείραμα” του Πελεγκρίνι με τους νεαρούς Χάμφρεϊς και Ντινάιερ στο κέντρο της άμυνας και έστησε… πάρτι στην περιοχή των “Πολιτών”. Το σκορ για τη “Βασίλισσα” άνοιξε στο 21′ ο Καρίμ Μπενζεμά με εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ρονάλντο “έγραψε” το 2-0 πετυχαίνοντας το πρώτο φετινό γκολ του. Λίγο πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Πέπε έκανε το 3-0 και στις καθυστερήσεις ο Γιάγια Τουρέ μείωσε για τη Σίτι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 73′ ο Τσερίσεφ.