Έδρες και για OVER στο Τσάμπιονς Λιγκ!

Γράφει ο «Εξάσφαιρος»…e-mail: [email protected]Με… όνειρο την συμμετοχή στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ ξεκινούν τα πλέι οφ της διοργάνωσης. Το πρόγραμμα έχει αγώνες… φωτιά, με ομάδες που παίζουν στις έδρες τους να θέλουν να πάρουν προβάδισμα! Τα λεφτά για το… σεντόνι είναι πολλά και περιμένω μονομαχίες και με OVER! Δώστε προσοχή και στις αναμετρήσεις στις «μικρές» Αγγλίας, αλλά και στο Κόπα Σουνταμερικάνα! Διαβάστε επιλογές με σούπερ αναλύσεις! Στο κουπόνι υπάρχουν 12 παιχνίδια που παίζονται μονά αποδεκτά! Σχεδόν όλα ματς παίζονται και σε δυάδες!!! Όλοι οι αγώνες μπορούν να συνδυαστούν τουλάχιστον σε τριάδες! Με τον ΟΠΑΠ να προσφέρει σούπερ τιμές! Πάμε να δούμε τις προτάσεις της στήλης για τους αγώνες της Τρίτης… Θα σας επαναλάβω πως η τελική επιλογή των σημείων για τα παρολί σας ανήκει σε εσάς. Αν «βλέπετε» ένα σημείο, να μην διστάζετε να το ποντάρετε… Καλή μελέτη με πολλές επιτυχίες…Δύσκολο ματς για προβλέψεις είναι το Αστάνα-ΑΠΟΕΛ, που θα γίνει σε συνθετικό χλοοτάπητα. Η γηπεδούχος απέκλεισε τις Μάριμπορ (ήττα 1-0 εκτός, νίκη 3-1 εντός) και Ελσίνκι (0-0 εντός και νίκη 4-3 εκτός). Στο πρωτάθλημα νίκησε 1-0 εκτός την Ακτόμπε στην επανέναρξη έχει συνολικά 12-7-3 (40-19). Σημειώστε ότι το 2014-15 πραγματοποίησε σπουδαία πορεία στο Γιουρόπα Λιγκ, απέκλεισε Πιούνικ, Χαποέλ Τελ Αβίβ, ΑΪΚ, πριν βγει εκτός από την Βιγιαρεάλ στα πλέι οφ με δυο ήττες (3-0, 4-0). Να μην χάσει θα κοιτάξει ο ΑΠΟΕΛ εν όψει της ρεβάνς, η πρωταθλήτρια Κύπρου απέκλεισε τις Βαρντάρ (0-0 εντός, 1-1 εκτός) και Μίντιλαντ (νίκη 2-1 εκτός και ήττα 0-1 εντός). Έχασε με 4-3 στα πέναλτι (0-0 ο κανονικός αγώνες, δεν παίχτηκε παράταση στον τελικό του Σούπερ Καπ από την ΑΕΛ. Σημειώστε ότι έπαιξε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ το 2010-11, το 2011-12 έφτασε στους «8» και αποκλείστηκε από την Ρεάλ, και το 2014-15, στους ομίλους του Γιιουρόπα το 2013-14. Κορυφαίες εκτός στιγμές οι ισοπαλίες με Πόρτο, Τσέλσι, Ατλέτικο, Ζενίτ, Σαχτάρ… Μεγάλο ματς στη Ρώμη με τη Λάτσιο να φιλοξενεί την Λεβερκούζεν. Οι «λατσιάλι» στα φιλικά είχαν προβλήματα, δέχτηκαν γκολ σε όλα τα παιχνίδια τους. Θα κοιτάξουν να σκοράρουν για να πάρουν προβάδισμα. Η ιταλική ομάδα το 2008 έπαιξε σε όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, 2010, 2012, 2013 2014 σε όμιλο του Γιουρόπα. Στην έδρα της έχει νικήσει τρις γερμανικές ομάδες, τη Βέρντερ Βρέμης (2008) και τις Γκλάντμπαχ, Στουτγάρδη το 2013. Η Λεβερκούζεν πέρυσι έβγαλε ένα πιο σφιχτό πρόσωπο στην διοργάνωση, ξεκίνησε τη μπουντεσλίγκα με νίκη, επικράτησε εντός με ανατροπή (2-1) της Χόφενχαϊμ. Μπορεί να σκοράρει… Την τελευταία 10ετία έχει συμμετάσχει τρεις φορές σε ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ και άλλες πέντε στο Γιουρόπα. Έχει προκριθεί και τις τρεις στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, την καλύτερη πορεία στο Γιουρόπα την έκανε το 2008-09, όταν και έφτασε στους «8»! Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχει προβάδισμα με την Κλαμπ Μπριζ στο «Ολντ Τράφορντ»… Οι «κόκκινοι διάβολοι» ξεκίνησαν με 2Χ2 την Πρέμιερ Λιγκ, παρότι δεν είναι έτοιμοι, μπορούν να σκοράρουν. Η αγγλική ομάδα επιστρέφει στην Ευρώπη μετά από ένα χρόνο, εντός έδρας κόντρα σε βελγικές μετράει μόνο νίκες (3-0-0). Η Κλαμπ Μπριζ απέκλεισε τον Παναθηναϊκό με δυο OVER (ήττα 2-1 εκτός και νίκη 3-0 εντός). Στο Βέλγιο μετράει 2-1-1 (6-3), δεν αποκλείω να σκοράρει… Την σεζόν 2006-07 έπαιξε στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Την τελευταία 10ετία έχει παίξει επτά φορές στους ομίλους του Γιουρόπα, πέρυσι έκανε την καλύτερη πορεία, όταν και έφτασε στους «8» (αποκλείστηκε από την Ντνιέπρ με 0-0 εντός και ήττα 1-0 εκτός), ενώ πριν είχε βγάλει εκτός Μπεσίκτας, Κοπεγχάγη, Τορίνο…Η ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ είχε… κλειστά ματς στην διοργάνωση, απέκλεισε τις Ντάνταλκ (νίκη 2-1 εντός και 0-0 εκτός), Βιντεότον (1-1 εκτός και νίκη 1-0 εντός). Στην επανεκκίνηση του πρωταθλήματος έχασε εντός 0-1 από τη Ντιναμό Μινσκ (διεκδικήτρια του τίτλου, ούσα στο -3 από την κορυφή), έφερε 0-0 εκτός με τη Γκόμελ, είναι 1η με 12-3-1 (22-5). Τα τρία τελευταία χρόνια έχει προκριθεί δυο στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινώντας πάντα από τον β’ προκριματικό γύρο στο γκρουπ των πρωταθλητών. Η Παρτιζάν απέκλεισε τις Ντίλα Γκόρι (δυο νίκη με 1-0 εντός και 2-0 εκτός), Στεάουα (1-1 εκτός και 4-2 εντός), θα κοιτάξει να πάρει θετικό αποτέλεσμα εν όψει της ρεβάνς. Στο πρωτάθλημα έχασε στο τελευταίο 3-2 εκτός από τη Βοϊβοντίνα, μετράει 3-0-2 (16-7). Στα τελευταία 16 εκτός στην Ευρώπη μετράει 3-4-9. Πλην του «διπλού» με τη Ντίλα Γκόρι φέτος, έχει κάνει δυο πέρυσι (Τόρσαβν/Ν. Φερόες, Νέφτι Μπακού/Αζερμπαϊτζάν). Δεν είχε κερδίσει εκτός από την περίοδο 2012-13 (Βαλέτα/Μάλτα)… Η Σπόρτινγκ ενισχύθηκε σημαντικά έχει ποιοτικό ρόστερ, μπορεί να σκοράρει, έχοντας τον Ζορζ Ζέσους στον πάγκο της. Στο Σούπερ Καπ κέρδισε 1-0 την Μπενφίκα, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Τοντέλα! Στα τελευταία 20 εντός έδρας στην Ευρώπη έχει ηττηθεί μόνο από την Τσέλσι, μετράει 15-4-1. Δεν έχει κερδίσει πάντως ρωσική ομάδα (0-1-4), στο «σπίτι» της έχει τρεις ήττες. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έχει την ποιότητα να σκοράρει, αλλά αμυντικά παρουσιάζει κενά. Απέκλεισε την Σπάρτα Πράγας με 2-2 εντός και νίκη 3-2 εκτός! Το Σάββατο νίκησε 2-1 τη Σπαρτάκ στο ντέρμπι της Μόσχας και έκανε το 5Χ5 στο πρωτάθλημα με τέρματα 8-1… Σημειώστε ότι η ρωσική ομάδα δεν έχει ισοπαλία στα 10 πιο πρόσφατα εκτός έδρας στην Ευρώπη. Στα 23 τελευταία δεν έχει σοκάρει μόνο με Μπάγερν (δις), Ίντερ, Τραμπζονσπόρ, Έχει, μεταξύ άλλων, «διπλά» με Μάντσεστερ Σίτι, Ίντερ, ΠΑΟΚ, Παλέρμο, Σεβίλλη, Μπεσίκτας… Στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ δεν έχει χάσει με 5-4-0!              Η Μπλάκμπερν έχασε 1-2 εντός από τη Γουλβς και πήγε στην έδρα της Χάντερσφιλντ, έπαιξε με προσοχή στην άμυνα, πήρε 1-1. Δυο ισοπαλίες έχει φέρει η Κάρντιφ, 1-1 εντός τη Φούλαμ και 2-2 εκτός με την ΚΠΡ. Περιμένω τις δυο ομάδες προσεκτικές, δεν είναι ακόμα έτοιμες. Πέρυσι και στα δυο παιχνίδια τους, εντός και εκτός, είχαμε 1-1…  Η Μπράντφορντ προσπαθεί να λύσει τα προβλήματα που έχει στην άμυνά της, μετά την ήττα με 4-1 στην έδρα της Σουΐντον, έφερε 1-1 εντός με την Σριούσμπερι. Προέχει να μην χάσει, κόντρα σε μια Τζίλιγχαμ που έχει μπει με… αέρα στο πρωτάθλημα της Α’ Αγγλίας, νίκησε 4-0 εντός την Σέφιλντ Γιουν., ακολούθησε το 1-1 εκτός με την Πορτ Βέιλ. Η ιστορία από την περίοδο 200809 «γράφει» 1-4-1, με δυο σερί 1-1 πέρυσι και πρόπερσι.    Η Νότιγχαμ έχει να λύσει κάποια ζητήματα σε ότι αφορά στην εικόνα της, μετά την ήττα με 1-0 εκτός από τη Μπράιτον, νίκησε εντός με 2-1 τη Ρόδεραμ. Η Τσάρλτον δείχνει πιο… μεστή, μετά τη νίκη της με 2-0 εντός κόντρα στην ΚΠΡ, πήρε 1-1 εκτός με τη Ντέρμπι. Η ιστορία «γράφει» 1-2-1 από την περίοδο 2008-09. Από την σεζόν 2012-13, ανεξαρτήτως έδρας, έχουμε 2-2-2 με 5/6 «2-3γκολ»!Η Ροτσντέιλ δείχνει να έχει άγνοια… κινδύνου, πετυχαίνοντας το 2Χ2, με 2-0 κόντρα σε Πίτερμπόρο (εντός) και Μπλάκπουλ (εκτός). Μπορεί να σκοράρει. Το ίδιο ισχύει και για την Γουόλσολ, η οποία έφερε 1-1 εντός με την Όλνταμ και ακολούθησε η νίκη με 2-0 στην έδρα της Σάουθεντ. Η ιστορία «γράφει» 2-1-1 από την περίοδο 2006-07, με 3/3 OVER και 2/3 GOAL από την σεζόν 2010-11. Πέρυσι είχαμε 4-0 (και 3-2 στην έδρα της Γουόλσολ). ΠΡΟΤΕΙΝΩ100    ΑΣΤΑΝΑ-ΑΠΟΕΛ                2-3γκολ            1,70109    ΛΑΤΣΙΟ-ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ            OVER            1,85110    ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.-ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ        OVER            1,55112    ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣ.-ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ    1            1,80115    ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ-ΚΑΡΝΤΙΦ        Χ            3,20125    ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ-ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ        Χ            3,25-Στον αγώνα της Αστάνα με τον ΑΠΟΕΛ (κωδ. 100) δεν αποκλείω να έχουμε «Χημίχρονο» (1,75), ενώ παίζει… μπάλα και το «Χ» (3,00)! Λέτε με σκορ 1-1 (5,00);-Στο ματς Σπόρτινγκ Λισ.-ΤΣΚΚΑ Μόσχας (κωδ. 112) μπορεί να σταθεί κάποιος και στο «Χημίχρονο» (1,90), ενώ με δεδομένο πως θα σκοράρουν και οι δυο ομάδες, παίζει… και το OVER (1,90). Παίζουν… και αυτά116    ΝΟΤΙΓΧΑΜ-ΤΣΑΡΛΤΟΝ            2-3γκολ            1,80111    ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ-ΠΑΡΤΙΖΑΝ        Χ            3,10126    ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ-ΓΟΥΟΛΣΟΛ            GOAL (ή OVER)        1,60/1,85-Το παιχνίδι ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ-Παρτιζάν (κωδ. 111) μπορεί να… κυμανθεί στα «2-3γκολ» (1,70)!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ…Με λογική και σύνεση…-Η Ντάγκεναμ δέχτηκε έξι γκολ τις δυο πρώτες αγωνιστικές, έχασε 3-0 στο Πόρτσμουθ και 1-3 εντός από την Λέιτον Όριεντ. Ψάχνει τους πρώτους πόντους της, εντός έδρας μπορεί να σκοράρει. Επικίνδυνη η Έξετερ, η οποία νίκησε εντός 3-2 τη Γέοβιλ, ακολούθησε η ήττα με 3-0 στην έδρα της Νορθάμπτον. Η παράδοση από την περίοδο 2005-06 «γράφει» 1-4-2 με 7/7 GOAL και 4/7 OVER! Από την σεζόν 2013-14 έχουν έρθει 4/4 GOAL και 3/4 OVER, ανεξαρτήτως έδρας, με 0-2-2!-Η Λιμπερτάδ πήρε 0-0 στην Χιλή από την Σ. Γουόντερες στο πρώτο τους ματς για την 1η φάση του Κόπα Σουνταμερικάνα και τώρα θέλει στην Παραγουάη να… καθαρίσει την πρόκριση (ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι). Η γηπεδούχος είναι πιο έμπειρη ομάδα, στο πρωτάθλημά της μετράει 2-4-1 (11-10), στην έδρα της ξέρει να κερδίσει τέτοια ματς. Η φιλοξενούμενη έχει στη λίγκα της 1-2-0 (4-3)…  -Η Κόβεντρι δεν έχει καλή παράδοση με την Κρου, αλλά έχει δείξει πολύ καλή εικόνα μέχρι στιγμής στην Α’ Αγγλίας. Νίκησε τις Γουΐγκαν (εντός) και Μίλγουολ (εκτός) με 2-0 και 4-0. Η φιλοξενούμενη έφερε 0-0 εντός με την Πορτ Βέιλ και έχασε με 2-0 στην έδρα της Σκάνθορπ. Η Κρου έχει ζητήματα στην επίθεση. Η ιστορία «γράφει» πάντως 0-1-2 (1-2, 2-2, 1-3) τα τρία τελευταία χρόνια. Ανεξαρτήτως έδρας από την σεζόν 2012-13 έχουμε 1-1-4 με 5/6 OVER και 5/6 GOAL…   110    ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.-ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ        OVER        1,55137    ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ&ΡΕΝΤ-ΕΞΕΤΕΡ        GOAL        1,55161    ΛΙΜΠΕΡΤΑΔ-ΣΑΝΤΙΑΓΚΟ ΓΟΥΟΝ.    1        1,55—————————————————————————————120    ΚΟΒΕΝΤΡΙ-ΚΡΟΥ            1        1,55-Στον αγώνα της Λιμπερτάδ με την Σ. Γουόντερες (κωδ. 161) δεν αποκλείω να έχουμε «Χημίχρονο» (2,00). ————————————————————————————————————————
Μπάλα με… τα GOAL-Η Λα Γκουαϊρά (Βενεζουέλα) πήρε 1-1 στο Ισημερινό από την Ουν. Κατόλικα, στο πρώτο τους ματς για την 1η φάση του Κόπα Σουνταμερικάνα (ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ και σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι). Η γηπεδούχος θέλει να… σφραγίσει την πρόκριση, στο πρωτάθλημά της δεν έχει χάσει (2-3-0/5-2), μπορεί να σκοράρει. Γκολ θέλει η φιλοξενούμενη για να ελπίζει, φαίνεται ανώτερη ομάδα και εκτός έδρας τα πάει καλύτερα. Στο πρωτάθλημά της μετράει 2-1-2 (6-7), προέρχεται από δυο σερί νίκες. Πέρυσι απέκλεισε την Ντεπ Ανσοάτεγι στα πέναλτι, μετά από δυο ισοπαλίες με 1-1.   160    ΛΑ ΓΚΟΥΑΪΡΑ-ΟΥΝ. ΚΑΤΟΛΙΚΑ ΚΙΤΟ    GOAL        1,65112    ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΛΙΣ.-ΤΣΣΚΑ Μ.        GOAL        1,65109    ΛΑΤΣΙΟ-ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ            GOAL        1,55————————————————————————————————————————
Ενδιαφέρουν και αυτά από την Τσάμπιονσιπ-Η Ίπσουϊτς ξεκίνησε με 2-2 εκτός με την Μπρέντφορντ, ακολούθησε η νίκη με 2-1 εντός κόντρα στην Σέφιλντ Γουέν. Η Μπέρνλι έχει φέρει δυο ισοπαλίες, 1-1 εκτός με τη Λινς και 2-2 εντός με τη Μπέρμιγχαμ. Η ιστορία «γράφει» 3-4-1 από την σεζόν 2005-06 με 5/8 «2-3γκολ». Ο αγώνας έχει κωδικό 113, πάνω με το GOAL (1,65) και τα «2-3γκολ» (1,75). -Σπουδαίο ματς έχουμε στην Τσάμπιονσιπ με τη Ντέρμπι να φιλοξενεί τη Μίντλεσμπρο. Η γηπεδούχος έφερε 0-0 εκτός με τη Μπόλτον, ακολούθησε το 1-1 εντός με την Τσάρλτον. Ψάχνεται ακόμα… Η φιλοξενούμενη είναι ενισχυμένη, μετά το 0-0 εκτός με την Πρέστον, νίκησε 3-0 εντός τη Μπόλτον. Η παράδοση «γράφει» 3-1-3 από την περίοδο 2007-09. Επίσης η ιστορία έχει 3-1-6 ανεξαρτήτως έδρας από την σεζόν 2010-11. Η αναμέτρηση έχει κωδικό 117, μπορεί να μείνει… όρθια η «Μπόρο», στο 3,15 το «Χ» και στο 2,70 το «διπλό». -Δυο ήττες έχει η Ρόδεραμ (1-4 εντός από την Μ.Κ. Ντονς και 2-1 εκτός από τη Νότιγχαμ). Παίζει με την… σκληρή Πρέστον, η οποία έφερε 0-0 εντός με τη Μίντλεσμπρο, ακολούθησε η νίκη με 1-0 στην έδρα της Μ.Κ. Ντονς. Η γηπεδούχος έδειξε στοιχεία βελτίωσης στο δεύτερο ματς, θα κοιτάξει να μην χάσει ξανά. Την περίοδο 2013-14 είχαμε 0-0 (και 3-3 στο «σπίτι» της Πρέστον). Το παιχνίδι έχει κωδικό 118, λέτε να ρισκάρουμε με «Χ» (3,20); -Η Χάντερσφιλντ μετά την ήττα με 2-0 εκτός από τη Χαλ, έφερε 1-1 με τη Μπλάκμπερν εντός. Θα δώσει ξανά βάρος στην άμυνα κόντρα σε μια Μπράιτον, η οποία μετά το 1-0 εντός με την Νότιγχαμ νίκησε 2-1 και στην έδρα της Φούλαμ. Η παράδοση από την περίοδο 2006-07 «γράφει» 3-3-2. Από την σεζόν 2012013, ανεξαρτήτως έδρας, η ιστορία έχει 0-4-2, με 4/4 UNDER τα δυο τελευταία χρόνια. Το ματς έχει κωδικό 119, μπορεί να μην χάσει η Μπράιτον, οριακά… παίζει και το UNDER (1,60).Με… τραβάει και αυτό στην Α’ Αγγλίας-Η Σουΐντον έχει δυο «πλούσια» ματς μέχρι στιγμής, νίκησε 4-1 εντός τη Μπτάντφορντ, έφερε 2-2 εκτός με τη Μπέρι. Η Πορτο Βέιλ μετράει 2/2 ισοπαλίες, μετά το 0-0 εκτός με την Κρου, έφερε 1-1 εντός με την Τζίλιγχαμ. Η ιστορία «γράφει» 4-0-1 από την σεζόν 2005-06 με 4/5 OVER. Ανεξαρτήτως έδρας από την περίοδο 2011-12 η Σουίντον έχει 6/6 νίκες κόντρα στην Πορτο Βέιλ με 3/6 OVER. Ο αγώνας έχει κωδικό 127 και το OVER πληρώνει σούπερ 1,80. Όσοι… πάτε με τον «άσο» (1,65), κάντε και… κάλυψη με «Χ» (3,50)!————————————————————————————————————————
Ξεχωριστά στοιχεία και για την Β’ Αγγλίας-Σφικτά… παίζει η Άκρινγκτον, μετά το 1-1 εντός με τη Λούτον, έχασε με 1-0 εκτός από τη Μόρκαμ. Το ίδιο ισχύει και για την Μάνσφιλντ, η οποία έφερε 1-1 εντός με την Καρλάιλ και ακολούθησε η νίκη με 2-0 στην έδρα της Νοτς Κάουντ. Η ιστορία «γράφει» 3-1-0 από την περίοδο 2006-07 με 2-1 και 1-1 πέρυσι και πρόπερσι. Η αναμέτρηση έχει κωδικό 129 και μπορεί κάποιος να… παίξει «2-3γκολ» (1,80)!-Η Γουΐμπλεντον έχασε 0-2 εντός από την Πλίμουθ και κατάφερε να νικήσει εκτός της Κρόουλι με 1-0. Η Κέμπριτζ νίκησε 3-0 εντός την Νιούπορτ, αλλά στο Καρλάικ αμυντικά είχε άσχημη εικόνα, πήρε ωστόσο το 4-4! Τώρα την περιμένω πιο… μαζεμένη! Η παράδοση έχει 1-1-1 από την περίοδο 2009-10. Πέρυσι είχαμε 1-2 και 0-0 στην έδρα της Κέμπριτζ. Το παιχνίδι έχει κωδικό 131 και δεν αποκλείω το «Χ» (3,20). -Η Κρόουλι πήρε 1-1 εκτός από την Όξφορντ και ακολούθησε η ήττα με 1-2 εντός από την Γουΐμπλεντον. Έχει δύσκολο έργο κόντρα στην δυνατή Πόρτσμουθ, η οποία πέτυχε το 2Χ2, μετά το 3-0 εντός με τη Ντάγκεναμ&Ρεντ και το 2-1 εκτός με την Πλίμουθ. Την περίοδο 2012-13 είχαμε 0-3 στην έδρα της Κρόουλι και 1-2 στο Πόρτσμουθ. Το ματς έχει 132, έχουν τύχη τα «2-3γκολ» (1,80). -Η Λέιτον Όριεντ πέτυχε το 2Χ2, μετά το 2-0 εντός κόντρα στη Μπαρνέτ και το 3-1 εκτός με τη Ντάγκεναμ. Φιλοξενεί τη Στίβενεϊτζ, ομάδα που έχασε εκτός από τη Νοτς Κάουντι με 0-2 και πήρε 2-2 στην έδρα της Νιούπορτ. Σημειώνω πάντως ότι από την περίοδο 2011-12 έχουν έρθει στα μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας, 6/6 UNDER (0-0, 0-1, 2-0 στην έδρα της Λέιτον Όριεντ). Ο αγώνας έχει κωδικό 133, λέτε να έχουμε ξανά UNDER (1,65); Προσοχή και στα «2-3γκολ» (1,80). -Η Μόρκαμ δεν… πέφτει εύκολα, μετά την ήττα με 2-0 εκτός από την Χάρτλπουλ, νίκησε εντός με 1-0 την Άκρινγκτον. Παίζει με την Γουΐκομ, η οποία δεν έχει δεχτεί γκολ, καθώς νίκησε 3-0 εντός τη Γιορκ και 2-0 εκτός της Μπαρνέτ. Η ιστορία από την περίοδο 2007-08 «γράφει 0-2-4. Η αναμέτρηση έχει κωδικό 135, μπορεί να μην χάσει η φιλοξενούμενη, παίζει… μπάλα και το «Χ» (3,25). -Η Πλίμουθ νίκησε 2-0 στο Γουΐμπλεντον και ακολούθησε η ήττα εντός από την δυνατή Πόρτσμουθ με 1-2. Η Καρλάιλ μετά το 1-1 εκτός με την Μάνσφιλντ, έφερε 4-4 εντός με την Κέμπριτζ. Κάνει μακρινό ταξίδι στο νότο. Η ιστορία από την περίοδο 2010-11, ανεξαρτήτως έδρας, «γράφει» 1-2-1 με 4/4 UNDER (1-0 μια 1-1 στην έδρα της Πλίμουθ). Το παιχνίδι έχει κωδικό 139 και όποιος… πάει με τον «άσο» (1,80), σας κάνει και… κάλυψη με «Χ» (3,35). -Η Χάρτλπουλ έχει 2/2 νίκες, 2-0 εντός τη Μόρκαμ και 2-1 εκτός της Γιορκ. Η Νιούποερ έχασε 3-0 στο Κέμπριτζ και ακολούθησε το 2-2 εντός με τη Στίβενεϊτζ. Μπορούν αμφότερες να σκοράρουν. Πρόπερσι και πέρυσι είχαμε στο ίδιο γήπεδο 3-0 και 2-2. Το ματς έχει κωδικό 140, λέτε να έχουμε κανά OVER (1,85);————————————————————————————————————————
Μόνο… αυτό από την Σκωτία!-Το Τσάλεντζ Καπ (β’ γύρος με τα ματς νοκ άουτ, με παράταση και πέναλτι εάν χρειαστεί) στην Σκωτία δεν είναι διοργάνωση που μπορεί να ασχοληθεί παίκτης στα σοβαρά. Υπάρχει πάντως ένα ματς που θέλω να σας πω δυο στοιχεία. Αναφέρομαι στον αγώνα της Κουΐν ο Σάουθ με την Λίβινγκστον, ομάδες που παίζουν στην Τσάμπιονσιπ. Η γηπεδούχος έχει στο πρωτάθλημα 2-0-0 (4-1) και στο ένα ματς νίκησε μάλιστα την Λίβινγκστον με 1-0 εκτός έδρας. Στο Τσάλεντζ Καπ απέκλεισε την Στρανράερ με 2-0 εντός. Η φιλοξενούμενη έχει στο πρωτάθλημα 2/2 ήττες (0-0-2/0-4) και δεν έχει σκοράρει. Στο Τσάλεντζ Καπ νίκησε εκτός με 2-1 την Κλάιντ. Σε επίπεδο πρωταθλήματος, η Κουίν Οφ Σάουθ από την περίοδο 20-13-14 έχει χάσει μόλις μια φορά από την αντίπαλό του, ανεξαρτήτως έδρας, με 5-3-1 (2-2-0 εντός). Ο αγώνας έχει κωδικό 154 και νομίζω ότι έχει τύχη ο «άσος» (1,60)!————————————————————————————————————————
Προσοχή σ’ ένα ματς του Σουνταμερικάνα…-Στο Κόπα Σουνταμερικάνα θα γίνουν οι ρεβάνς για την 1η φάση (ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθούν απευθείας πέναλτι) και στο Περού η Μελγκάρ θα φιλοξενήσει την Τζούνιορ (Κολομβία), η οποία στο πρώτο ματς θριάμβευσε με 5-0! Το ματς θα γίνει σε υψόμετρο 2.335μ., με την φιλοξενούμενη να είναι και κουρασμένη, αφού παίζει διαρκώς τις τελευταία 10 μέρες. Ουσιαστικά έχει… καπαρώσει το εισιτήριο! Η Μελγκάρ στο πρωτάθλημα είναι 3η με 7-6-2 (19-9) και στο -3 από την κορυφή, μετά το 2-0 εντός κόντρα στην Σ’εζαρ Βαγέχο. Η Τζούνιορ είναι 9η με 2-2-2 (6-5), έφερε στο τελευταίο της 1-1 εντός με την Λα Εκιδάδ! Η αναμέτρηση έχει κωδικό 158, προσοχή μην πάρει η γηπεδούχος απλά τιμητικά τη νίκη. Οι αποδόσεις είναι μοιρασμένες (1/Χ/2 στα 2,30/3,35/2,40)!Καλή επιτυχία σε όλους και όλες σε ότι και αν διαλέξετε…Μπορείτε να ακολουθήσετε τη στήλη μας και στο Facebook στην σελίδα Εξάσφαιρος (pamesports.gr)