Μπαμ και Κάτω για τον Ολυμπιακό !!!

<p>Το έχουμε πει και στο παρελθόν για τον Αστέρα Τρίπολης ότι είναι μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος και σίγουρα αυτή τη στιγμή παίζει καλύτερη μπάλα από Παναθηναϊκό, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.</p>
<p>Μπορεί, λοιπόν, να μας έχει γίνει συνήθεια η νίκη και να μη μας λέει πολλά το εύκολο 3-1 με τους Αρκάδες ωστόσο καμία φορά πρέπει να θυμόμαστε μερικά πράγματα. Διότι δεν είναι λίγο πράγμα μια ομάδα που έχει ήδη πάρει το πρωτάθλημα πριν βγει ο Νοέμβρης να βρει κίνητρο και θέληση να μην επιτρέψει σε έναν καλό αντίπαλο να ξεμυτίσει από το καβούκι του.</p>
<p>Ο Ολυμπιακός παίζει μόνος του σε αυτό το πρωτάθλημα. Μάλλον και σε αυτό το πρωτάθλημα και αυτό θέλησε να το ξαναφωνάξει από την αρχή. Πώς να το κάνουμε;</p>
<p>Όταν στο 3′ έχει ήδη δύο σουτ κι έχει κερδίσει ένα κόρνερ δεν το λες και κακό ξεκίνημα. Μέχρι το 10′ η ομάδα του Σίλβα είχε ακόμα ένα καλό σουτ με τον Ντουρμάζ και μια κεφαλιά του Σιόβα από καλή θέση.</p>
<p>Παρά το γεγονός ότι δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλός και ανάγκασε τους φιλοξενούμενους σε ρόλο απόλυτου κομπάρσου. Κι επειδή το κατάλαβαν και οι παίκτες του Βεργέτη ότι δεν θα έβγαζαν άκρη με τον Ολυμπιακό στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν με το σύστημα «πέφτω και δεν σηκώνομαι με την καμία».</p>
<p>Μανούλες στην καθυστέρηση οι Αρκάδες αλλά αυτήν την φορά την πάτησαν. Και την πάτησαν διότι με το που βρήκε ο Ολυμπιακός τον τρόπο να ανοίξει το σκορ με το πέναλτι του Φορτούνη το πάρτι τελείωσε. Μπήκε μετά μέσα κι αυτός ο τσόγλανος ο Τσόρι και η άμυνα του Αστέρα διαλύθηκε σε χίλια κομμάτια. Πάρε και το δεύτερο από τον Φορτούνη, πάρε κι ένα τρίτο από τον Ιντέγε.</p>
<p>Μπορεί η εικόνα της ομάδας κυρίως μέχρι το 1-0 να μην ήταν τόσο καλή όσο στο ξεκίνημα αλλά ήταν πολύ πιο εύστοχη. Ακόμα Νοέμβρη έχουμε και ο δεύτερος δεν φαίνεται καν. Πρωτάθλημα πριν τα μελομακάρονα δεν έχει πάρει ποτέ κανένας.</p>
<p>Πηγή:sportit.gr</p>