Δύο γκολ με τις ρεζέρβες ο Μήτρογλου

Δύο γκολ πέτυχε ο Κώστας Μήτρογλου με τις ρεζέρβες της Φούλαμ στη νίκη της ομάδας του με 5-3 επί της Αστον Βίλα
Μήνυμα στον προπονητή του, Ρενέ Μόλενστιν, πως είναι έτοιμος να ντεμπουτάρει έστειλε ο Κώστας Μήτρογλου, που αγωνίστηκε στη νίκη της δεύτερης ομάδας της Φούλαμ κόντρα στην αντίστοιχη της Αστον Βίλα.

Ο έλληνας επιθετικός έμεινε εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι κόντρα στη Λίβερπουλ και πήρε χρόνο συμμετοχής με τις ρεζέρβες, δείχνοντας πως είναι σε καλή κατάσταση.

Ο Μήτρογλου οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 5-3 πετυχαίνοντας δύο γκολ κι έχοντας ένα δοκάρι. Ανοιξε το σκορ με σουτ από τα 15 μέτρα στο 19′ και τέσσερα λεπτά μετά με καταπληκτικό τελείωμα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Πριν κλείσει το ημίχρονο και με το σκορ στο 2-2 είχε δοκάρι, ενώ έχασε και μία ακόμη ευκαιρία να κάνει το χατ-τρικ.