Νίκες για ΑΠΟΕΛ, Ομόνοια

Την 6η συνεχόμενη νίκη του στο Πρωτάθλημα πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ του Γιώργου Δώνη, επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1 της Αλκής Λάρνακας για την 22η αγωνιστική. Νίκη και για την Ομόνοια, 2-1 την ΑΕΚ Κουκλίων στο ΓΣΠ.Ο ΑΠΟΕΛ μείωσε, έχοντας βέβαια ματς περισσότερο, την απόσταση από την ΑΕΛ και την κορυφή στον έναν βαθμό. Ο Μοράις στο 21ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ενώ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ο Κακά έκανε το 2-0. Δέκα λεπτά αργότερα ο Σαντίν ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1, για να μειώσει η Αλκή με τον Κυπριανού στο 84′.

Στον έναν βαθμό μείωσε την απόσταση από την 4άδα η Ομόνοια, που νίκησε εντός έδρας με 2-1 την ΑΕΚ Κουκλίων. Σκέμπρι στο 25′ και Ρούμπιο στο 71′ οι σκόρερ για τους νικητές. Ο Γουέσλεμ μείωσε στο 81′ για την ΑΕΚ.