To σοκ του Μίτσελ!

<p>Ο Μάρκο Σέποβιτς το έζησε χθες αυτό από πρώτο χέρι. Ο Σέρβος επιθετικός του Ολυμπιακού βρέθηκε από το πουθενά στον αγωνιστικό χώρο του «Γεντί Κουλέ» και από εκεί στο… χατ τρικ.</p>
<p>Για να χρειαστεί να καλέσει ο Μίτσελ τον Σέποβιτς (που σε πολλά προηγούμενα ματς του Ολυμπιακού ήταν ακόμα και εκτός αποστολής) έπρεπε να μείνει ο Ολαϊτάν στην Αθήνα, να είναι τραυματίας ο Βαλντέζ και να χτυπήσει την ώρα του αγώνα και ο Σαβιόλα.</p>
<p>Ολο το… σύμπαν συνωμότησε και ο Σέρβος μπήκε ως αλλαγή στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Ολυμπιακό και ενώ το σκορ ήταν 0-0. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι «ερυθρόλευκοι» είχαν πετύχει δύο τέρματα -το ένα ο Σέποβιτς-, ο οποίος πέτυχε άλλα δύο και στο δεύτερο ημίχρονο, μετατρέποντας την αναμέτρηση σε προσωπική του υπόθεση και τη βραδιά σε απόλυτα δική του.</p>
<p>Ομως ο Μίτσελ δεν χάρηκε τη νίκη αυτή όσο θα ήθελε. Το μυαλό του έμεινε -και δικαιολογημένα- στον τραυματισμό του Σαβιόλα. Ο Αργεντινός είναι εκτός με Μάντσεστερ και όπως όλα δείχνουν θα χάσει και τον Παναθηναϊκό. Αυτό σημαίνει ότι την Τρίτη στο ματς της χρονιάς ο Ολυμπιακός θα πάει με έναν επιθετικό, τον Ολαϊτάν, αφού ο Σέποβιτς δεν είναι καν δηλωμένος στο Τσάμπιονς Λιγκ.</p>
<p>Ακόμα και αν ο Σαβιόλα δεν υπολογιζόταν για το αρχικό σχήμα κόντρα στους Αγγλους, είναι ένα τεράστιο πλήγμα για τον Ολυμπιακό και τον Μίτσελ, ο οποίος δεν έχει άλλη λύση. Πόσω μάλιστα αν αυτή η λύση είναι ο Σαβιόλα, που ζει -και γι' αυτόν τον λόγο ήρθε άλλωστε το καλοκαίρι στο λιμάνι- για τα μεγάλα ματς…</p>
<p>Πηγή: Goal</p>