Ονειρα για πλέι οφ το Ρέθυμνο, 85-69 την Ελευσίνα

Με πρωταγωνιστή τον Εζιούκου το Ρέθυμνο κέρδισε εύκολα την Ελευσίνα και κλειδώνοντας ουσιαστικά την παραμονή μπορεί να ονειρεύεται για πλέι οφ
Το Ρέθυμνο πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στον Πανελευσινιακό και κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 85-69, σημειώνοντας μία σημαντική νίκη ενόψει της συνέχειας στο πρωτάθλημα της Basket League ΟΠΑΠ.

Η ομάδα του Γιώργου Καλαφατάκη επέβαλαν από τα πρώτα λεπτά του αγώνα το παιχνίδι τους και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στη νίκη. Ο Εζιούκου ήταν εξαιρετικός για τους Κρητικούς, καθώς τελείωσε το παιχνίδι με 15 πόντους (1/2 βολές, 7/10 δίποντα), ενώ παράλληλα μάζεψε και 9 ριμπάουντ.

Η Ελευσίνα ήταν ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ από εκεί και πέρα δεν μπορούσε να ακολουθήσει το ρυθμό των γηπεδούχων, που συνεχώς αύξαναν το προβάδισμά τους.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 39-30, 64-44, 85-69.