Μεγάλη Νίκη, «τριάρα» τα Χανιά!

Με το “χρυσό” γκολ του Νίκου Μανουσάκη η Νίκη Βόλου επικράτησε με 1-0 εντός έδρας της Κέρκυρας και πανηγύρισε ένα σπουδαίο “τρίποντο”, με το οποίο “σκαρφάλωσε” στην 3η θέση της βαθμολογίας των play offs ανόδου της Football League.

Ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων βρήκε δίκτυα ένα λεπτό μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα στην αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική και το 1-0 παρέμεινε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα παρά τις προσπάθειες των Φαιάκων κυρίως στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση.

Σε προσωπική υπόθεση μετέτρεψε ο Μαραγκουδάκης το ματς των Χανίων με τον Ηρακλή. Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε χατ τρικ σε διάστημα 35 λεπτώ και οδήγησε την ομάδα στη νίκη με 3-0, με την οποία οι κρητικοί ανέβηκαν στην 6η θέση της βαθμολογίας.