Επέστρεψε για να μείνει ο Μπακασέτας

Σόου Μπακασέτα στο φιλικό παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Πανθυρεατικό, τον οποίο και νίκησε με 4-1. Ο μεσοεπιθετικός του Αστέρα σημείωσε τρία γκολ (29′,50′, 70΄) και έδειξε ότι μπορεί να υπολογίζεται σοβαρά για το ρόστερ της επόμενης περιόδου.

Πολύ καλή ήταν η εμφάνιση του Φορμίκα, που μετά την αποχώρηση του Γεωργακόπουλου πήρε το περιβραχιόνιο, που ήταν πολύ καλή.

Ο Β. Μπάρλας με αυτογκόλ πέτυχε για λογαριασμό του Αστέρα το 4ο γκολ. Ο Αγγελόπουλος είχε μειώσει σε 1-2 στο 48′ για λογαριασμό του Πανθυρεατικού. Μετά τον αγώνα ακολούθησε η απονομή του τροπαίου στους πρωταθλητές Αρκαδίας για την αγωνιστική περίοδο 2013-2014.

Το παιχνίδι παρακολούθησε και ο κ. Καϋμενάκης. Παρών ήταν και ο Δημ. Μποροβήλος . Ο Στάϊκος Βεργέτης αποχώρησε προς το τέλος του πρώτου ημίχρονου με τον συνεργάτη του Λεωνίδα Τσιγαρίδα.