«Δεν πίστευα αυτό που έβλεπα»

Ιδιαίτερα απογοητευμένος ο προπονητής της Νίκης Βόλου, Γουίλιαμ Βλουτ, με την εμφάνιση της ομάδας του κόντρα στον ΠΑΟΚ και την ήττα με σκορ 3-0.

Οι δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου:

«Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Ειδικά τα πρώτα 20 λεπτά ήταν πολύ άσχημα για εμάς, δεν πίστευα αυτό που έβλεπα. Πρέπει να γίνουν πολλές αλλαγές, χρειαζόμαστε δουλειά, υπήρχαν μόνο μερικές προσπάθειες. Πρέπει να κάνουμε αλλαγές, ήμασταν λίγο καλύτεροι απ’ ότι τα προηγούμενα ματς, αλλά όχι όσο θα πρέπει. Είχαμε καλή ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, το αποτέλεσμα θα μπορούσε να γίνει και 5-0, αλλά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου θα μπορούσε να γίνει και 1-1. Στην αρχή νιώσαμε τυχεροί, μετά το δεύτερο γκολ το παιχνίδι ουσιαστικά είχε τελειώσει. Θα ήθελα να πω κάποια καλά λόγια για την ομάδα μου αλλά δεν πήγαμε καλά. Εμείς δουλεύουμε πολύ, αλλά η ποιότητα ανάμεσα στις δύο ομάδες έχει μεγάλες διαφορές. Τα τρία πρώτα παιχνίδια με Ολυμπιακό, Ατρόμητο και ΠΑΟΚ ήταν πολύ δύσκολα όμως το επόμενο θα είναι στο δικό μας γήπεδο επομένως ίσως καταφέρουμε κάτι καλό. Θα είναι δύσκολο ματς, πρέπει, όμως, να παραμείνουμε ψύχραιμοι για να είμαστε μέσα στον στόχο μας».