Έβγαλε τα μάτια της η Ντιναμό Μόσχας

Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Ντιναμό Μόσχας και Κούμπαν Κράσνονταρ για την 9η αγωνιστική του ρώσικου πρωταθλήματος. Η ομάδα του Τσερτσέσοφ έχασε μέσα από τα χέρια της τη νίκη στο ντέρμπι με την Κούμπαν Κράσνονταρ και έμεινε πλέον πέντε βαθμούς πίσω από τη Ζενίτ.

Οι Μοσχοβίτες και αντίπαλοι του Παναθηναϊκού στο Europa League προηγήθηκαν στο μισάωρο με 2-0 χάρη σε γκολ που πέτυχαν οι Κοκόριν και Μανόλεφ.

Θεωρώντας πως το ματς έχει τελειώσει, βγήκαν στο δεύτερο 45λεπτο με αρκετή χαλαρότητα. Αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι που ισοφάρισαν μέσα σε πέντε λεπτά. Στο 55 ο Ιγκνατίεφ μείωσε και στο 60 ο Ολιζέ ισοφάρισε σε 2-2.

Η ενδεκάδα της Ντιναμό Μ.: Γκαμπούλοφ, Γκράνατ, Ντόουγκλας, Μπίτνερ (38′ Χουμπότσαν), Μανόλεφ, Ιόνοφ, Νομπόα, Ντζουτζάκ, Γιουσούποφ (63′ Βενκέρ), Κουράνι (72′ Προυντνίκοφ), Κοκόριν.