Ανεβαίνει η Μίλαν

Με την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου η Μίλαν λύγισε την αξιόμαχη Κιέβο με 2-0 στο Μεάτσα και έφτασε τους 11 βαθμούς και την 4η θέση στη Serie A μετά από έξι αγωνιστικές.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διέπει δάφνες ποιότητας με τις ομάδες να κάνουν λιγοστές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο δεύτερο 45λεπτο σημαδεύτηκε από δύο πανέμορφα γκολ. Ένα από τον Μουντάρι στο 55, στην 250η του εμφάνιση στο ιταλικό πρωτάθλημα και ένα από τον Χόντα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 78.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδική ευκαιρία ενώ το σκορ ήταν στο 1-0 για να ισοφαρίσουν, όταν τρεις παίκτες της βγήκαν στην αντεπίθεση με έναν αμυνόμενο της Μίλαν, όμως ο Λαζάρεβιτς δεν μπόρεσε ούτε να σουτάρει ούτε να πασάρει στους συμπαίκτες του.