«Καταιγιστική» η Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις αγωνιστικές, διαλύοντας την Ίντερ στο Αρτέμιο Φράνκι με 3-0.

Οι Βιόλα του Βιντσέντσο Μοντέλα κυριάρχησαν σε όλες τις γραμμές του γηπέδου και πήραν το προβάδισμα στο 7ο λεπτό με… μία ζωγραφιά του Μπαμπακάρ.

Ο Κουαδράδο στο 19 διπλασίασε το σκορ για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ στο Europa League και ο Τόμοβιτς στο 76 διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η ενδεκάδα της Φιορεντίνα: Νέτο, Ροντρίγκες, Τόμοβιτς, Σάβιτς, Μάρκος Αλόνσο, Πιζάρο, Ακουιλάνι, Φερνάντες, Κουαδράδο, Κούρτιτς, Μπαμπακάρ

Στο άλλο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η αγωνιστική κίνηση στην Ιταλία, η Νάπολι κατέβαλε την αντίσταση της Τορίνο νικώντας με 2-1 στο Σαν Πάολο.

Οι Παρτενοπέι πάντως βρέθηκαν να χάνουν από το τέρμα που σημείωσε ο Κουαλιαρέλα στο 14ο λεπτό.

Η αντεπίθεση τους ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ινσίνιε να ισοφαρίζει με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι στο 55. Τη νίκη και τους τρεις βαθμούς για τη Νάπολι έδωσε με το 4ο του γκολ στο πρωτάθλημα ο Χοσέ Καγεχόν.