Αγχωμένος, αλλά πρώτος!

Δυσκολεύτηκε ο Άρης, αλλά, κατάφερε να νικήσει τον Απόλλωνα Αρναίας και να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι άρχισαν ιδανικά την αναμέτρηση. Στην πρώτη επίσκεψη στα αντίπαλα καρέ, ο Γκόλιας με προβολή αξιοποίησε την σέντρα του Σουνά για το 1-0 στο 5′. Πριν καλά-καλά συμπληρωθούν 20 λεπτά αγώνα οι κιτρινόμαυροι έφτασαν σε δεύτερο γκολ με νέα προβολή του Πόι για το 2-0 (18′)

Οι βάσεις της νίκης είχαν μπει, όμως ο Άρης χαλάρωσε. Ο ρυθμός έπεσε και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να αγχωθεί μετά την μείωση του σκορ. Ο Γεωργίου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 πριν από το πέρας των 45 λεπτών.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης επιχείρησε να κάνει διαχείρισε του υπέρ του σκορ, περιμένοντας τον Απόλλωνα και δέχθηκε αρκετή πίεση. Έστω και με αυτόν τον τρόπο, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν και ο Άρης έμεινε στην κορυφή του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι συνθέσεις:

Άρης: Καρατζιοβαλής, Λιόλιος, Φερνάντες, Γκόλιας, Γκίνο, Παπαδόπουλος, Προβατίδης, Σουνάς, Ατματσίδης, Καπνίδης, Πόι

Απόλλων Αρναίας: Kαραβελίδης, Μαυρίδοφλου, Μενιγκιάλι,Σαλέπης, Τζιότζιος, Μπιμπισίδης, Τσιντογιάννης, Κουκουλέκης, Πιπινίκας, Γεωργίου, Ζαχαράκης