Διπλό οκτάδας για ΚΑΟΔ!

Η ομάδα της Δράμας νίκησε με 67-63 εκτός έδρας τον Απόλλωνα και βλέπει πλέι οφ.

Περισσότερα σε λίγο…

Ο Απόλλωνας πάτησε πάνω στην αστοχία των φιλοξενούμενων και πήρε γρήγορο προβάδισμα με 8-0 (7.29). Ο ΚΑΟΔ συνήλθε και κάλυψε την δσιαφορά για να περάσει μπροστά με 18-19 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Στο δεύτερο δεκάλεπτο μίλησαν οι άμυνες. Τα καλάθια έμπαιναν με μεγάλη δυσκολία, έγιναν πολλά λάθη, αλλά στο τέλος του ημιχρόνου και πάλι οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν το προβάδισμα με 32-27

Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι έγινε ντέρμπι με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ και τον Παπαμακάριο να ευστοχεί σε δύο συνεχόμενα τρίποντα για το προβάδισμα του ΚΑΟΔ. Το καλύτερο που κατάφερε ο Απόλλωνας είναι να πλησιάσει στο -2, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αποδράσουν με το διπλό και να πιάσουν την ομάδα του Βετούλα στους 32 βαθμούς.